Dzisiaj jest: 18 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian

florystyczny stylista_witryn_00

Spacerując po ulicach handlowych, pasażach, galeriach, w witrynach sklepów obserwujemy kolorowe, pięknie skomponowane, często intrygujące kompozycje florystyczne. Kto tworzy te kwiatowe dzieła sztuki?

Florystyczny stylista witrynFloristic Window Dresser

Wystawa jest wizytówką sklepu. To jak jest zaaranżowana decyduje czy klient wejdzie do salonu. Mamy tylko kilka sekund by go przekonać, że warto. Ekspozycje florystyczne to skuteczne narzędzie zwrócenia uwagi Klienta.
 
Niestandardowe aranżacje florystyczne, mają ogromne znaczenie dla aranżacji witryny oraz przestrzeni sklepu w celu podnoszenia wartości sprzedaży. Nie sprzedają wprost - wspomagają jednak ten proces poprzez intrygowanie, zaskakiwanie, przyciąganie uwagi Klienta. Liczy się nie tylko pomysł i kreatywność ale umiejętność komponowania ekspozycji oraz znajomość podstaw visual merchandisingu.

 

florystyczny stylista_witryn_06

flower fashion_show_kijow_00

04 lutego 2012 odbyło się wielkie wydarzenie Flower Fashion Show, w którym uczestniczyli floryści z Rosji, Mołdawii, Polski, Łotwy i Białorusi. Na pokazie można było podziwiać prace polskich florystek: Moniki Bębenek, Magdaleny Birula-Białynickiej oraz Karoliny Ładyżyńskiej.

flower fashion_show_kijow_01

Zespół Flower Fashion Show, kierowany przez Svetlana Bibikova organizuje już drugi rok z rzędu imprezę dla florystów, wydarzenie to staje się już tradycją.

Nieformalna atmosfera jest jedną z zalet spotkania. Goście swobodnie mogą obserwować i uczyć się od mistrzów florystyki, mogą podglądać i fotografować wszystkie gotowe prace, lub tylko spotykać się i rozmawiać z kolegami po fachu.

0Francuską branżą kwiatową interesuję się od kilkunastu lat. Często bywałem we Francji, aby odwiedzić rodzinę lub spędzić wakacje. Prowadząc własną kwiaciarnię w Polsce, naturalną rzeczą było podpatrywanie tego, co dzieje się we francuskich kwiaciarniach. Bywając we Francji odwiedzałem kwiaciarnie, hurtownie i giełdy, miałem okazję rozmawiać z ludźmi z branży.

2012 flower_party_kijow_01

4 lutego w Kijowie, w ramach festiwalu kwiatowych idei Flower Party, znany moskiewski florysta Araik Galstyan stworzył na żywo unikalny strój z kwiatów.

Prawie 12 metrowa (11,92 m) florystyczna suknia powstała z dwóch tysięcy sztuk orchidei odmiany Vanda Blue Magic. Wieczorowa suknia z niebieskich storczyków pięknem i blaskiem nie ustępuje sukniom z  aksamitu i jedwabiu. Powszechnie wiadomo, że każde dzieło sztuki ma nie tylko walory estetyczne, ale również wartość materialną. Według projektanta Araika Galstyan, wspaniała suknia z orchidei Vanda Blue Magic może kosztować w butiku co najmniej 100 tysięcy euro!

2012 flower_party_kijow_02

 

 

untitled 

 plakat

25 grudnia 2011 roku w przytulnej sali Opery im Galiny Wiszniewskiejej w Moskwie odbył się pokaz „Style 'n' Fashion Christmas Night Floral Performance”. Organizatorem show był Araik Galstyan, florysta, założyciel moskiewskiej szkoły florystycznej. Był to już drugi pokaz w tematyce bożonarodzeniowej zorganizowany przez Galstyana, wraz z nim w pokazie uczestniczyli floryści Tomas de Bruyne (Mistrz Belgii) i Daniel Santamaria z Hiszpanii, nauczyciele z jego szkoły oraz Rosjanka Natalia Zhizhko - zwyciężczyni Europa Cup 2011.

Więcej artykułów…

  1. Wariacje świąteczne
  2. Czy florystyka jest sztuką?
  3. Sklep internetowy
  4. Wodospady Iguaçu - wrota do amazońskiej dżungli

Strona 1 z 6