Dzisiaj jest: 24 Maj 2022    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian
  • Bukieciarz
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl

Gwiazda Betlejemska - biografia hollywoodzkiej gwiazdy

Rate this item
(0 votes)

Ścieżka światowej kariery!

Gwiazda Betlejemska pochodzi z Ameryki Środkowej i Meksyku. Jednak swoją karierę rozpoczęła w Hollywood, w Kalifornii, tam gdzie spektakularne kariery gwiazd mają swój początek.

Aztecka legenda głosi, że płonący kwiat, jak nazywali go Aztekowie, jest zabarwiony krwią bogini, której serce pękło z miłości. Aztekowie cenili roślinę, która ozdabiała tropikalny obszar górski podczas krótkich zimowych dni, mniej z powodu walorów dekoracyjnych a bardziej z uwagi na jej praktyczne zalety. W swoim języku nazywali ją 'Cuetlaxochitl”. Z jej liści robili czerwony pigment, którego używali do kosmetyków i tkanin. Mleczny sok Gwiazdy Betlejemskiej był wykorzystywany do zbijania wysokiej gorączki.

gwiazda betlejemska 1

W półtropikalnym klimacie, Gwiazda Betlejemska rośnie jako krzak i może osiągać nawet 4 metry wysokości. Około 1828 roku urokowi dzikiej Gwiazdy Betlejemskiej uległ Joel Poinsett - Ambasador Stanów Zjednoczonych w Meksyku, doktor i pasjonat botaniki, który następnie sprowadził ją do kraju. W hołdzie dla niego, otrzymała ona nazwę poinsecja (z ang. poinsett). Stany Zjednoczone upamiętniły dzień śmierci Poinsetta i od połowy XVIII wieku, 12 września obchodzony jest „Dzień Poinsecji”. Z tej okazji Amerykanie obdarowują się Gwiazdami Betlejemskimi. Ten miły zwyczaj zyskuje również popularność w Europie.

Uderzająco piękna, kwitnąca zimą roślina została odkryta w Europie na początku XIX wieku. W 1804, przyrodnik Alexander von Humboldt odkrył lśniącą czerwoną Gwiazdę Betlejemską i przywiózł ją z podróży do Ameryki. W Berlinie, została skatalogowana i dostała nazwę botaniczną ‘Euphorbia pulcherrima’, „najpiękniejsza z euforbii”, którą w 1833 roku nadał jej botanik Carl Ludwig Willdenow. Rok później, Gwiazda Betlejemska została opisana przez doktora, chemika i kustosza w Muzeum Botanicznym w Berlinie, Johanna Friedricha Klotzscha, według dokumentu ‘Willdenow' herbarium.

gwiazda betlejemska 2

Na początku XX wieku niemiecki emigrant w Ameryce, Paul Ecke zajął się promocją Gwiazdy Betlejemskiej – i tym samym rozpoczął jej wspaniałą, światową karierę. Zafascynowany czerwonymi roślinami rosnącymi koło jego farmy w Kalifornii, Ecke spróbował swoich sił w uprawie poinsecji. Odniósł sukces promując świeżo ścięte gałązki poinsecji jako roślinę Bożonarodzeniową. Jego syn, Paul junior, sprzedawał je podczas sezonu świątecznego w widocznych miejscach: na Bulwarach: Zachodzącego Słońca i Hollywoodzkim w Los Angeles. Jest to zacne miejsce urodzenia dla światowej gwiazdy. Kariera Gwiazdy Betlejemskiej, zatem zaczęła się w słynnej na całym świecie „Alei Sław”, w Hollywood.

Zachęcony sukcesem Gwiazdy Betlejemskiej w Hollywood, Ecke kontynuował uprawę poinsecji. Na swojej farmie w południowej Kalifornii, najpierw uprawiał poinsecję na wielkich polach, które następnie jako kwiaty cięte promował w ogrodach całego kraju. Produkcja na polach kwiatów ciętych została później w dużej mierze zastąpiona produkcją roślin doniczkowych. Sukces niemieckiej uprawy (około 1950 roku) sprawił, że Gwiazda Betlejemska może teraz przetrwać w ogrzewanych pokojach, czyli w warunkach, które początkowo były dla niej nie do przyjęcia.

gwiazda betlejemska 3

Kultura współczesnej Gwiazdy Betlejemskiej

Jej wielkie kolorowe przylistki sprawiają, że Gwiazda Betlejemska jest najpopularniejszą rośliną doniczkową na świecie. W różnych rozmiarach, jako krzak lub na wysokiej łodydze, jako element dekoracyjny i na prezent, jest po prostu niezbędna w okresie przedświątecznym oraz podczas samego Bożego Narodzenia.

gwiazda betlejemska 6

To nie przypadek, że poinsecje mają tak ozdobne, atrakcyjne kolory, zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia. Powstawanie kwiatów i kolorowych przylistków, przemiana z zielonej rośliny w kolorowy okaz, zachodzi podczas dnia, gdy światło trwa mniej niż 12 godzin. W Europie Środkowej, ma to miejsce w połowie września. Kiedy kwiaty zaczynają powstawać, potrzeba siedmiu do dziewięciu tygodni zanim Gwiazda Betlejemska pojawi się w sklepie w całej swojej okazałości.

gwiazda betlejemska 4

W obecnych czasach producenci poinsecji bardzo dokładnie sterują procesem rozwoju rośliny, tak by kwitła w okresie Adwentu i Bożego Narodzenia. W szklarni, zapewniają, że długość dnia i temperatury są „odpowiednie” i tym samym tworzą właściwe warunki dla tej kwitnącej zimą rośliny. To oznacza, że gwiazdy przybierają piękny czerwony kolor i w tym samym czasie mogą ofiarować swoim fanom kolorowy Adwent i Boże Narodzenie.

gwiazda betlejemska 5 

Swoim triumfalnym marszem dookoła świata, Gwiazda Betlejemska umocniła pozycję prawdziwej gwiazdy. Obecnie występuje w ponad 100 odmianach, przeróżnych kolorach, kształtach i rozmiarach oraz niezliczonej liczbie dekoracyjnych możliwości świecąc triumf za triumfem. Nic nie wskazuje na to by tak wspaniała kariera miała się zakończyć.

Tekst i zdjęcia: www.starsforeurope.com.

Last modified on Tuesday, 10 April 2012 08:08
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl

Bukieciarz

Kwiatom od dawna przypisuje się niezwykłą moc, dlatego tak często towarzyszą różnym wydarzeniom, wręcza się je przy różnych okazjach, ale również bez konkretnej przyczyny. Bukiety z kwiaciarni BUKIECIARZ to najmodniejsze kompozycje i aranżacje kwiatowe, chętnie kupowane przez Klientów ze względu na ich niezwykły wygląd, piękny zapach i szeroki wachlarz możliwości jakie stwarzają, które same w sobie pełnią funkcję niezwykłego podarunku, ponieważ wzruszają i zaskakują. Te oryginalne w formie aranżacje, spowodują, że ten kto je wręczy na długo pozostanie w pamięci obdarowanej osoby.

Więcej

 
 
 

Ponadto, dzięki nim, można wyrazić swój podziw dla kogoś, przeprosić, podziękować, złożyć życzenia, czy wreszcie zaskoczyć. Idealnie zastępują sms`y oraz e-maile, czyli narzędzia pozbawione emocji. Należy pamiętać, że kwiaty przełamują bariery w kontaktach i łagodzą relacje między ludźmi. Nasi Klienci wiedzą, że warto otaczać się kwiatami, ponieważ nic tak jako one nie wprawia w dobry humor. W każdej sytuacji warto mieć przy sobie kompozycję kwiatową, która będzie się nam kojarzyć z miłymi chwilami.

Kierunkiem dalszego rozwoju sieci kwiaciarni BUKIECIARZ jest franczyza, czyli transfer do niezależnych kwiaciarni sprawdzonej i przetestowanej w zróżnicowanych warunkach rynkowych koncepcji działalności, w celu zmniejszenia ryzyka ekonomicznego prowadzenia kwiaciarni, jak i osiągania zadowalających wyników sprzedażowych. Bezpieczna forma biznesu, jaką jest franczyza ułatwia wejście na rynek początkującym przedsiębiorcom, jak i szybszy rozwój doświadczonym właścicielom kwiaciarni, ponieważ z istoty rzeczy model biznesu franczyzowego musi przynosić korzyść obydwu stronom umowy franczyzowej. Korzyść bardzo istotną, pozwalającą bowiem, na wykorzystywanie wielu składników know-how, dostęp do których zapewnia uczestnictwo w sieci.

Kwiaty na każdą okazję

• Bogaty asortyment kwiatów ciętych.
• Duży wybór roślin doniczkowych.
• Upominki, elementy wyposażenia wnętrz.
• Bukiety okolicznościowe.
• Florystyka ślubna.
• Florystyka żałobna.
• Dekoracje świąteczne.
• Kwiaty dla VIP - usługi florystyczne dla firm.

BOLESŁAWIEC - kwiaciarnie

Ul. 10 marca 1 (pasaż Carrefour) – tel. 075 6445574
Ul. Sierpnia 80 nr 17 – tel. 075 6445573
Ul.Karola Miarki 16/1 - tel. 075 6445577
Ul. Wesoła 25 paw.207 – tel. 075 7326002
Bożejowice 1 - tel. 075 6449180

Bukieciarz

Klimat bożonarodzeniowy powoli wkracza do naszych kwiaciarni

Klimat bożonarodzeniowy powoli w…

Kwiaciarnia to nie tylko kwiaty. W naszych kwiaciarniach...

Nadchodzi jesień

Nadchodzi jesień

Już żółte liście złotymi smugi, W korowód słońca...

Promocja - roczny abonament na bukiety

Promocja - roczny abonament na b…

Dla Klientów, którzy często kupują bukiety kwiatów przygotowaliśmy...

Dzień Matki

Dzień Matki

Zbliża się Dzień Mamy, nie zapomnij o pięknym...

Wiosna w kwiaciarni Bukieciarz

Wiosna w kwiaciarni Bukieciarz

Za oknem szaro, buro. Zima powoli odpuszcza, śnieg...

Na kryzys luksusowe kwiaty

Na kryzys luksusowe kwiaty

Wszyscy dookoła mówią o kryzysie, a my do...

Walentynkowa promocja

Walentynkowa promocja

Specjalna promocja WALENTYNKOWA! 4 amarylisy RED LION z dodatkiem...

Gwiazda Betlejemska - biografia hollywoodzkiej gwiazdy

Gwiazda Betlejemska - biografia …

Ścieżka światowej kariery! Gwiazda Betlejemska pochodzi z Ameryki Środkowej...

Marka Bukieciarz

Marka Bukieciarz

HISTORIA MARKI BUKIECIARZ

Florum nr 04 (75) 2011

Florum nr 04 (75) 2011

W kwietniowym numerze florystycznego miesięcznika FLORUM zamieszczono artykuł z prezentacją...

Zaczarowani kwiatami

Zaczarowani kwiatami

Drogi Kliencie! To okazja, której nie możesz zmarnować! Razem z...

Kwiaty idealnym prezentem

Kwiaty idealnym prezentem

Urodziny, rocznica ślubu, oświadczyny czy baby shower -...

Niebieskie róże

Niebieskie róże

W Japonii zaprezentowano genetycznie modyfikowaną nową odmianę niebieskich...

Nowość - biała róża White Naomi!

Nowość - biała róża White Naomi!

Holenderskie firmy ogrodnicze Roseworld i Schreurs z przyjemnością...

Początki działalności kwiaciarni…

Pierwsze dni i lata działalności kwiaciarni Bukieciarz.