Dzisiaj jest: 17 Styczeń 2021    |    Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl

Flowers & HorTech Poland 2012

Rate this item
(2 votes)

Międzynarodowe Targi Kwiatów, Ogrodnictwa i Florystyki odbyły się w dniach 20 – 22 marca 2012 na Rynku Hurtowym w Broniszach pod Warszawą. Zorganizowane zostały po raz pierwszy w Polsce przez holenderską firmę BTO Exhibitions BV.

Międzynarodowe targi Flowers & HorTech Poland stanowią doskonałą okazję do śledzenia na bieżąco najnowszych osiągnięć rynku ogrodniczego oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Na targach można było spotkać m.in. producentów oraz eksporterów kwiatów i roślin, dostawców produktów florystycznych oraz przedstawicieli prasy branżowej. Firmy uczestniczące w targach pochodzą z całego świata, m.in.: Belgii, Ekwadoru, Kolumbii, Izraela, Holandii, Kenii, Polski, RPA, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i USA.

flowers hortech poland 2012 09

Podczas tego wydarzenia odbyły się liczne pokazy florystyczne oraz seminaria. W drugim i trzecim dniu targów wystąpili znakomici floryści z Polski, Holandii i Włoch. Swój kunszt zaprezentowali: Jan Aartsen i jego Grupa 4 – Teach, tegoroczny Wicemistrz Polski we florystyce - Tomek Max Kuczyński, Grupa Mistrzowska Marioli Miklaszewskiej oraz Rosalba Di Mattia z Włoch.

Do końca nie miałem pewności czy uda mi się dotrzeć choćby na chwilę na targi florystyczne. Odległość do pokonania z Bolesławca do Warszawy - prawie 500 km, po drogach, które są cały czas w przebudowie, zniechęcały mnie do jednodniowego wyjazdu. Jednak atrakcje drugiego dnia targów, kiedy zaplanowane były ciekawe pokazy florystyczne, oraz możliwość spotkania w jednym miejscu wielu znajomych z branży florystycznej zmobilizowały mnie do wyjazdu.

flowers hortech poland 2012 01

Po 7 godzinach jazdy samochodem dotarłem na miejsce odbywających się targów. Pokaz florystyczny już trwał. Tomek Max Kuczyński (niedawno gościł w Bolesławcu na bożonarodzeniowym pokazie florystycznym organizowanym przez naszą firmę) prezentował na scenie swoje kwiatowe pomysły. Co chwilę można było napotkać postacie ubrane w ekscentryczne stroje florystyczne, byli to przedstawiciele Grupy Mistrzowskiej Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej.

flowers hortech poland 2012 02 flowers hortech poland 2012 03 

flowers hortech poland 2012 04 flowers hortech poland 2012 05 

Fotografie z facebook Marioli Miklaszewskiej przedstawiają prace wykonane podczas zajęć szkolnych w Akademii Marioli Miklaszewskiej.

W bezpośrednim sąsiedztwie pokazu swoje stanowisko miała firma EuroFlorist (organizator przesyłek kwiatowych), z którą współpracujemy od kilkunastu lat. Na stoisku można było ugasić pragnienie lemoniadą w czterech smakach przygotowana przez florystów. Trochę dalej odwiedziłem stoisko Nasz Dom i Ogród – Flora, gdzie można było kupić czasopisma florystyczne z moimi artykułami w dziale Okiem Praktyka.

flowers hortech poland 2012 16 flowers hortech poland 2012 17 

W drugim pawilonie swoją ofertę prezentowały firmy ogrodnicze. Ekspozycję zdominowały przepiękne róże z całego świata w najbardziej ekskluzywnych odmianach. Można było podziwiać egzemplarze z Ekwadoru o długości nawet 170 cm i średnicy pąka ponad 10 cm. Moim zdaniem najciekawsze stoisko przygotowała firma ogrodnicza Esmeralda Farms, gdzie można było podziwiać pięknie wyeksponowane egzemplarze roślinne. Zaciekawiły mnie farbowane kwiaty ryżu, gipsówki oraz ciekawa odmiana trachelium.

 flowers hortech poland 2012 10 

flowers hortech poland 2012 11 

 flowers hortech poland 2012 12 flowers hortech poland 2012 13

flowers hortech poland 2012 14 flowers hortech poland 2012 15

W sąsiedztwie ekspozycji ogrodniczych swoje stanowisko miał portal internetowy forumkwiatowe.pl, z którym współpracuje od kilku lat, pisząc na stronach portalu artykuły o biznesie i podróżach florystycznych. Na stoisku portalu prezentowały swoje pomysły florystyczne przedstawiciele różnych polskich szkół florystycznych, spotkałem tu Grzegorza Woźniaka, właściciela firmy Victoria produkującej gąbkę oraz inne artykuły florystyczne. Wcześniej nie mieliśmy możliwości poznania osobistego, choć artykuły firmy Victoria używamy od wielu lat w kompozycjach florystycznych tworzonych w naszej pracowni i w kwiaciarniach. Pan Grzegorz zawsze chętnie pomaga w organizacji warsztatów i pokazów florystycznych udostępniając bezpłatnie produkty firmy Victoria. Tak było w listopadzie na pokazie Christmas Art. & Part Flowers organizowanym przez naszą firmę, gdzie floryści tworzyli kompozycje korzystając z produktów firmy Pana Grzegorza.

O godzinie 24 wróciłem do Bolesławca. Czy było warto? Jestem przekonany, że tak: towarzysko, biznesowo i artystycznie.

Last modified on Thursday, 16 August 2012 12:03
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl