Dzisiaj jest: 6 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Dominika, Teresa

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl

VI Międzynarodowe Florystyczne Mistrzostwa Polski

Rate this item
(1 Vote)

W dniach 26 - 28.02.2010 obserwowaliśmy w Poznaniu VI Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski, zorganizowane przez Zarząd Stowarzyszenia Naukowo - Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddziału Poznańskiego (SITO) - członek Międzynarodowej Federacji Florystycznej FLORINT - International Florist Organisation. Mistrzostwom towarzyszyły Pokazy Florystyczne wraz z konkursem dla kwiaciarń, które odbyły się w dniach 25-28 lutego 2010 roku w ramach Targów GARDENIA na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Tematem wiodącym VI Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski wpisującym się w rok Chopinowski były „Wariacje Chopinowskie" - temat inspirowany twórczością Fryderyka Chopina.

Organizowane od kilku lat Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski są okazją do zaprezentowania umiejętności florystycznych i kreatywności przez florystów z całej Polski oraz gości zagranicznych z Belgii, Litwy, Holandii. Są one nie tylko zmaganiami konkursowymi, stanowią również płaszczyznę wymiany doświadczeń i poznawania nowych trendów. Dla zwycięzców - Mistrzów Polski w obu kategoriach (do 24 lat i powyżej 24 lat) są przepustką do udziału w Mistrzostwach Florystycznych Europy.

Prace konkursowe oceniało międzynarodowe jury złożone z przedstawicieli Stowarzyszeń Florystycznych z Litwy, Holandii, Polski. Ocena odbywała się według regulaminu obowiązującego w Międzynarodowej Federacji Florystycznej (FLORINT). Mistrzem Polski został Zygmunt Sieradzan.

Mistrzostwa składały się z kilku etapów. W piątek, 26 lutego, zakończyły się zmagania florystyczne uczestników z Polski i z zagranicy w kategorii juniorów i seniorów.

W sobotę i niedzielę można było podziwiać prace konkursowe i zapoznać się z niecodziennym, mistrzowskim spojrzeniem, m.in. na bukiety ślubne i dekoracje stołów, przy tworzeniu których wykorzystane zostały ciekawe rozwiązania techniczne i kompozycyjne.
Mistrzostwom towarzyszył Pokaz Florystyczny w wykonaniu laureatów Mistrzostw oraz otwarty konkurs dla kwiaciarń o tematyce ślubnej i wiosennej (tematy: „Ozdoba ślubna", Kompozycja w naczyniu ,,Przedwiośnie" lub ,,Wielkanoc"), której oceny prac dokonała publiczność.

Różnorodność wykonanych bukietów nowoczesne i tradycyjne pomysły Florystów, odpowiednio dobrane kwiaty i kolory zaciekawiły nie jednego widza. W realizacji tych pomysłów pomaga świeży i bogaty materiał roślinny, duże umiejętności, a przede wszystkim doświadczenie i profesjonalizm florystów.

Mistrzostwa wraz z towarzyszącymi Pokazami Florystycznymi oraz konkursem dla kwiaciarń są adresowane do wszystkich kochających kwiaty jak również osób zajmujących się zawodowo florystyką. Stanowią niecodzienną okazję do zapoznania się z najnowszymi, jak również tradycyjnymi tendencjami obowiązującymi w świecie aranżacji kwiatowych.

vi midzynarodowe florystyczne mistrzostwa polski 02

vi midzynarodowe florystyczne mistrzostwa polski 03

vi midzynarodowe florystyczne mistrzostwa polski 04

vi midzynarodowe florystyczne mistrzostwa polski 05

vi midzynarodowe florystyczne mistrzostwa polski 06

vi midzynarodowe florystyczne mistrzostwa polski 07

vi midzynarodowe florystyczne mistrzostwa polski 08

vi midzynarodowe florystyczne mistrzostwa polski 09

Last modified on Saturday, 24 March 2012 17:31
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl