Print this page
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl

KWIATOSTAN hurtownia kwiatów

 • 28 September 2009
 • Written by 
 • Print
 • OGROMNE ILOŚCI KWIATÓW I ROŚLIN, POCHODZĄCYCH ZE WSZYSTKICH STRON ŚWIATA, DOCIERAJĄ REGULARNIE DO FIRMY FLORAND

  Firma FLORAND udowodniła w kilkunastu latach działalności, że jest godnym zaufania partnerem w biznesie. Jest jednym z największych w regionie hurtowym sprzedawcą kwiatów. Na jej sukces znaczący wpływ miały: zaangażowanie i fachowość pracowników, wsłuchiwanie się w potrzeby klientów, bogaty asortyment roślin i kwiatów w najwyższej jakości, wszechstronność działania, ciągle wprowadzane innowacje, wysoka jakość świadczonych usług, oraz znakomita lokalizacja. Nasze przedsiębiorstwo znajduje się w Bożejowicach koło Bolesławca, 40 kilometrów od zachodniej granicy Polski, skąd już tylko 800 km od holenderskiego miasta Aalsmeer gdzie znajduje się największa giełda kwiatowa na świecie. Jest tam prawie 30.000 m2 powierzchni przystosowanych do kupna, sprzedaży i przygotowywania kwiatów do wysyłki do Europy, Azji, na Bliski Wschód i do Ameryki.

  Nasze przedsiębiorstwo jest wyposażone we wszystko co jest potrzebne do obsługi klientów. Nie tylko w kwiaty najwyższej jakości, ale także w dobrą osobistą obsługę. Hurtownia FLORAND kupuje kwiaty na giełdach polskich i holenderskich oraz bezpośrednio u najlepszych ogrodników. Dzięki naszej szerokiej polityce zakupów, o każdej porze dnia możemy przetworzyć duży asortyment kwiatów, czy to będzie zamówienie ślubne, czy kilka bukietów kwiatów albo duża partia kwiatów tego samego gatunku. Dbamy aby towar był najwyższej jakości i w dużym asortymencie.

  FLORAND jest dużym przedsiębiorstwem z osobistym podejściem do klienta. Każdy klient jest załatwiany przez stałego sprzedawcę, który doradza i jest osobiście zaangażowany przez cały okres realizacji zamówienia. Nasi sprzedawcy posiadają solidną wiedzą na temat kwiatów i roślin. Nasi pracownicy są ściśle ukierunkowani na zapewnienie najwyższej jakości obsługi. Aby to osiągnąć codziennie poszerzają swoje kompetencje i doskonałe relacje z klientami. Dzięki temu przepływ informacji i towarów jest u nas bardzo sprawny. Nasze hasło „Rozwijaj się razem z nami!” staramy się codziennie przekuć na rzeczywisty rozwój naszych klientów.

  FLORAND to rodzinne przedsiębiorstwo w ciągłym rozwoju. Właściciele rozpoczęli przygodę z kwiatami w 1994 roku od otwarcia swojej pierwszej kwiaciarni. Jednak już parę wcześniejszych lat byli zaangażowani w rodzinny biznes kwiatowy. Wówczas zajmowali się tylko detalicznym handlem kwiatami. Zauważając potrzebę zapewnienia zaplecza kwiatowego dla wielu powstających kwiaciarni, współwłaściciele postanowili zająć się handlem hurtowym. W 1996 r. wydzierżawiono pawilony handlowe na targowisku miejskim przy ul Wesołej i firma rozpoczęła działalność jako hurtownia kwiatów FLORAND s.c. Nową halę hurtową otworzyliśmy w marcu 1999 r. w Bożejowicach koło Bolesławca. Dzisiaj w firmie pracuje już ponad 20 osób. Rok 2008 był kolejnym rokiem wzrostu przychodów i przekroczyliśmy poziom 2,5 mln złotych. W tym samym roku z Holandii sprowadziliśmy ponad 320 000 szt. róż (o 45 % więcej niż w roku 2007).

  SIŁA WSPÓŁPRACY

  Wieloletnia, stała współpraca hurtowni kwiatów KWIATOSTAN z przeszło stu kwiaciarniami świadczy o wspólnym zaufaniu, zapewnia hurtowni stały, na wysokim poziomie zbyt kwiatów, minimalizację strat i możliwości planowania rozwoju. Kwiaciarnie przy stałej współpracy osiągają niższe ceny, a tym samym regularne dochody. Wspólny rozwój zapewnił wszechstronność. Hurtownia kwiatów KWIATOSTAN była otwarta na współpracę. Wymiana wiedzy i doświadczeń doprowadziła do znacznego wzrostu jakości oraz niezmiernej różnorodności. Dzięki zapewniającej bezpieczeństwo współpracy oraz wzajemnej pomocy, każdy znalazł tu swoje miejsce.

  Ta nieoceniona zasada do dzisiaj nie znalazła sobie równej. Firma FLORAND każdego dnia jest w stanie sprostać wszystkim wymaganiom rynku. Do hurtowni na bieżąco docierają różnorodne produkty najwyższej jakości. Codziennie można nabyć kwiaty i rośliny zamówione w dowolnym miejscu na świecie – tysiące odmian, w dowolnej ilości. Wielkie bogactwo, wielki wybór. Godna podziwu jest dystrybucja tysięcy kwiatów i roślin co dzień dostarczanych i sprzedawany w hurtowni, które w efekcie są prezentowane w sklepie w formie pięknych bukietów a rośliny w ozdobnych donicach.

  Siła współpracy, oznacza pielęgnowanie tego co piękne i wrażliwe. W przypadku nietrwałego produktu, który ma ograniczony okres przechowywania, ciągle konieczny jest pośpiech, bowiem wartość jego spada w szybkim tempie. Punktualność odgrywa w firmie FLORAND ogromną rolę.

  SZYBKA DYSTRYBUCJA DECYDUJE O DOSTARCZENIU DO SKLEPU PRODUKTU PIERWSZEJ ŚWIEŻOŚCI

  Za tym kryje się druga silna cecha charakterystyczna dla firmy FLORAND: siła logistyki dystrybucji. Na początku dnia nasi maklerzy w Holandii dokładnie wiedzą, co mają zakupić dla oddalonych o setki kilometrów handlowców, którzy złożyli nam swoje zamówienie. Jeszcze tego samego dnia klimatyzowane ciężarówki przewożą kwiaty i rośliny w miejsce docelowe.

  Dzięki zaawansowanemu systemowi logistycznemu, nowoczesnym pojazdom przystosowanym do przewozu kwiatów i roślin, specjalistycznej chłodni zapewniamy codziennie świeże i bogate zapasy kwiatów i roślin. Pomijamy pośredników, zapewniamy najkrótszy czas dostawy kwiatów ciętych do Państwa, dlatego też jesteśmy konkurencyjni cenowo i możemy zaoferować towar najwyższej jakości. Zajmujemy się hurtową sprzedażą wszystkich kwiatów ciętych, ze szczególnym uwzględnieniem szerokiego asortymentu róż szklarniowych polskich i importowanych, zieleni ciętej i innych dodatków bukieciarskich. Posiadamy w sprzedaży rośliny doniczkowe. W naszej ofercie znajdują się także kwiaty sztuczne, bukiety sztuczne, wstążki, folie, siatki ozdobne i inne dodatki. Dowozimy towar własnym transportem na terenie południowo – zachodniej Polski.

  KAŻDEGO DNIA LICZY SIĘ RZETELNA I SZYBKA DOSTAWA

  Jest tak, jak w przyrodzie: pod koniec dnia wszystko jest pozamiatane i cała zabawa zaczyna się od początku:
  24-godzinny pełen elastyczności i dynamiki czas pracy, z dystrybucją sięgającą do najbardziej odległych miejsc w regionie.
  FLORAND przez cały rok dostarcza pełny asortyment produktów – w różnorodnych odmianach, cenach i kategoriach.

  Naturalna współpraca opiera się na kilkunastoletniej tradycji. Jednak należy wziąć pod uwagę, że świat się zmienia. Staje się coraz większy, coraz bardziej zglobalizowany i rośnie jego potęga. Zanikają granice, znikają przeszkody. Działalność na większą skalę, obniżenie kosztów i myślenie w kategoriach jakości coraz częściej dominuje. Producenci i handlowcy poszukują nowych sposobów oferowania swoich usług. Stwarzają przestrzeń dla nowych form współpracy. Nawiązują ze sobą kontakty, zmieniając w ten sposób łańcuch dystrybucji. Powoli powstają nowe rynki, znajdujące się bliżej konsumenta i oferujące mu jeszcze więcej. Szybciej, lepiej, taniej.

  TAJEMNICĄ FLORAND I JEJ BIZNESOWEGO OTOCZENIA JEST ZDOLNOŚĆ I CHĘĆ WIELU OSÓB DO WSPÓŁPRACY

  Dotyczy to specjalistów w dziedzinie uszlachetniania roślin, hodowców, handlowców i samych giełd. Wspólny rozwój polega na wspólnym podejmowaniu nowych wyzwań, ciągłym rozwoju nowych produktów, stałym gwarantowaniu wysokiej jakości produktów i najlepszej obsługi, dzieleniu się wszelką dostępną wiedzą i doświadczeniem z każdym, kto sobie tego życzy. Poza tym, polega na wsparciu dla odbiorcy, aż po aranżowanie powierzchni sklepowej, służeniu radą, oryginalnymi pomysłami prezentacji oraz tworzeniu silnych akcji promocyjnych. Liczy się wspólne poszukiwanie nowych możliwości na rynku, aktualnych koncepcji zbytu, coraz większych sukcesów. Działania mają na celu uzupełnić wiedzę florystów, bowiem decyzja klienta o zakupie kwiatów czy roślin, związana jest ostatecznie ze sposobem ich prezentacji w kwiaciarni.

  Kwiaty i rośliny z Hurtowni Kwiatów FLORAND swoim niezwykłym pięknem, cieszą oczy i koją zmysły. W tysiącach odmian, rozmaitych zapachach i kolorach, przepełnione symbolami, znaczeniami i poezją, stwarzają mnóstwo możliwości do nieograniczonej współpracy.

  × Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl