Dzisiaj jest: 23 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl

Zdrowe rośliny w miejscu pracy

Rate this item
(0 votes)

„Zdrowe rośliny w miejscu pracy” jest kampanią mającą na celu przekazanie informacji o korzystnym wpływie roślin na zdrowie pracowników w miejscu pracy. Może ona pomóc pracodawcom w podjęciu decyzji o wprowadzeniu do firm zielonej polityki.

zdrowe rosliny 01Kampania jest prowadzona w dziesięciu europejskich krajach: Wielka Brytania, Niemcy, Austria, Belgia, Francja, Włochy, Szwecja, Dania, Finlandia i Holandia. Nasza firma korzystając z tego opracowania chce przedstawić założenia tej kampanii polskim przedsiębiorcom.
Czy wiesz, że co trzeci ze wszystkich nowoczesnych biurowców w Europie ma nieodpowiedni klimat wnętrz i wysoki współczynnik absencji pracowników w tych budynkach na skutek chorób?
Dobry wewnętrzny klimat w miejscu pracy jest warunkiem wstępnym dla zdrowe rosliny 02osiągania optymalnej wydajności pracowników. W wielu miejscach pracy powietrze jest zbyt suche i zawiera szkodliwe substancje, które mogą spowodować problemy zdrowotne. Wielu pracowników skarży się na suchość w gardle, kaszel, bóle i zawroty głowy, znużenie, podrażnienia oczu i problemy skórne.
Umieszczanie naturalnych filtrów i nawilżaczy powietrza, jakimi są rośliny, może zmniejszyć znacząco skargi na zdrowie. Rośliny emitują wilgoć do powietrza, wchłaniają ciepło i hałas, wchłaniają i rozbijają szkodliwe substancje.
zdrowe rosliny 03Ludzie czują się w miejscu pracy lepiej gdy w swoim otoczeniu mają rośliny, co też ma odzwierciedlenie w zmniejszaniu stresu, jak również takich symptomów jak bóle głowy i znużenie. Badania wykazały między innymi, że pracownicy, którzy spędzają cztery godziny dziennie przed ekranem komputerowym czują się lepiej i są bardziej wydajni, kiedy mają koło monitora są umieszczone rośliny.
Przedsiębiorstwa często eksponują piękny bukiet kwiatów na reprezentacyjnym miejscu w recepcji. Ale rośliny nie tylko upiększają wnętrze dla gości – przyczyniają się do tego, że miejsce pracy staje się milsze, bardziej zachęcające i zdrowe rosliny 04zdrowsze dla pracowników. Przedsiębiorstwa przez wprowadzanie roślin do miejsca pracy mogą zyskać na aspektach zdrowotnych.
W wielu miejscach pracy wentylacja jest nieodpowiednia a palenie papierosów jest nadal dozwolone. W dodatku, wszystkie rodzaje materiałów i maszyny emitują szkodliwe substancje do atmosfery, takie jak: formaldehyd, toluen, benzen, rozpuszczalniki, ozon i substancje chemiczne znajdujące się w tonerach. Nawet w biurach z dobrymi systemami kontroli klimatu, 25% z pracowników jest niezadowolonych z panujących tam warunków

zdrowe rosliny 05Pięć powodów dla których warto mieć rośliny w Twoim przedsiębiorstwie:
1. Rośliny zmniejszają zmęczenie, ból głowy, kaszel i rozdrażnienie oczu do 30%.
2. Rośliny zmniejszają napięcia między pracownikami.
3. Pracownicy używający komputery czują się lepiej i są bardziej produktywni z roślinami umieszczonymi blisko monitora.
4. Rośliny trwale zmniejszyły absencje w pracy spowodowane przez choroby. W badanym norweskim przedsiębiorstwie, kiedy rośliny zostały wprowadzone do zdrowe rosliny 06miejsca pracy, nieobecności pracowników spowodowanych chorobą spadła z 15% do 5%.
5. Rośliny zapewniają dobry zwrot poniesionych na nie inwestycji.
Jakość powietrza w miejscu pracy może zostać polepszona po przez różne czynniki np.: poprawienie wentylacji i przez umieszczanie drukarek i kopiarek w oddzielnych miejscach. Powinniśmy wiedzieć, że umieszczenie rośliny we wnętrzach biur nie tylko podniesie estetykę wnętrz lecz również polepszy jakość atmosfery. Parującą woda z ich liści zwiększa wilgotność powietrza; rośliny zdrowe rosliny 07pochłaniają ciepło, hałas i usuwają kurz oraz inne substancje zanieczyszczające atmosferę.
Krótko mówiąc, rośliny przyczyniają się do tego, że środowisko robocze jest zdrowsze i zmniejszają złe symptomy. Rośliny nie tylko mają korzystny wpływ na atmosferę wewnątrz budynku. Sezonowe rośliny umiejscowione na zewnątrz po słonecznej stronie budynku nie wpuszczają gorąca w lecie, a w zimie zatrzymują ciepło w budynku. To może obniżyć koszty ogrzewania i klimatyzacji przedsiębiorstwa do 20%.
zdrowe rosliny 08Rośliny w miejscu pracy są pięknym akcentem i zmniejszają problemy zdrowotne pracowników. Ma to odbicie w znaczącej redukcji w nieobecności pracowników spowodowanych chorobami i poprawie wydajności pracowników. Są to doskonałe powody dla wprowadzania tej polityki, by zrobić tak, że miejsce pracy jest zieleńsze i zdrowsze. Zachęcam do wprowadzenia zielonej polityki w Waszej firmie. Chętnie przygotujemy projekt i niezobowiązującą ofertę na aranżację wnętrz roślinami doniczkowymi.

Last modified on Tuesday, 10 April 2012 14:14
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl