Dzisiaj jest: 5 Sierpień 2021    |    Imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl

Międzynarodowy pokaz florystyczny „Flower Fashion cz. II”

Rate this item
(0 votes)

Motywy ludowe oraz symbolika baśni i legend to trendy, obowiązujące jesienią i zimą 2008 roku. Aranżacje kwiatowe oraz modę utrzymaną w duchu tych tendencji można było obejrzeć na Międzynarodowym Pokazie Florystycznym „Flower Fashion cz. II”, który odbył się 21 października br. w Broniszach.

Podczas pokazu można było poznać europejskie trendy florystyczne oraz podziwiać oryginalne kompozycje mistrzów florystyki z Danii, Holandii i Polski. Prace Marioli Miklaszewskiej, Tima van Leipsig oraz Kathariny Albrechtsen zaprezentowały modelki ubrane w stroje z kolekcji znakomitej, polskiej projektantki Violi Śpiechowicz.

Pierwsza część pokazu poświęcona była tematyce jesiennej. Według kreatorów, tej jesieni w kompozycjach kwiatowych dominują lilie, astry i mieczyki. Elementami nadającymi kompozycjom ludowy charakter są zioła, zboża i owoce oraz proste, masywne wazony. W palecie kolorów dominują żywe odmiany typowych, jesiennych kolorów, przeplecionych bielą, niebieskim, granatem, szarością oraz czernią.

Druga część pokazu to juz przedsmak trendu zimowo-świątecznego. Tegoroczną zimową kolekcję tworzą przedmioty nawiązujące do świata fantazji, utrzymane niekiedy w urokliwym, budzącym sentyment stylu vintage. Źródłem inspiracji są romantyczne i pełne symboliki baśniowe motywy. Wśród dodatków pojawiają się dekoracyjne i delikatne materiały: kryształ, porcelana, koronki i tiule. Charakterystyczne są romantyczne wzory i nietypowe w formie naczynia. Zarówno we wnętrzach jak i w kwiatowych kompozycjach dominują jasne i delikatne kolory z dominacją różu, fioletu i pistacji. W kompozycjach trendu zimowego królują storczyki, goździki, gipsówka, zatrwian i eustoma.

To był już drugi w tym roku pokaz Florystyczny Flower Fashion. O zapotrzebowaniu na tego typu szkolenia świadczy duża liczba uczestników kwietniowego i październikowego pokazu, na którym zjawiło się łącznie ponad 1000 osób. Ich zdaniem podnoszenie kwalifikacji jest niezbędne ze względu na rosnące oczekiwania klientów i konieczność podążania za modą. Polscy floryści chętnie uczestniczą także w warsztatach. Niestety, ze względu na specyfikę tych zajęć – floryści układają kompozycje pod okiem mistrzów tego zawodu – może w nich uczestniczyć maksymalnie 30 osób.

Z badań wynika, że Polacy coraz częściej obdarowują się kwiatami przy różnych okazjach. Dlatego też oprócz dobrego warsztatu technicznego, florysta musi wykazać się także zdolnościami artystycznymi. Potwierdza to Mariola Mikalszewska, Mistrzyni Florystyki: „Kwiaty powiedzą więcej niż jakikolwiek inny prezent. Coraz częściej bukiety to małe dzieła sztuki florystycznej. Umiejętne dobranie kwiatów, dodatków i elementów dekoracyjnych jest sztuką, ale tego można się nauczyć.”

× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl