Dzisiaj jest: 6 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Dominika, Teresa

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl

„Inspirowane przez naturę” - aranżacje kwiatowe modne wiosną 2009

Rate this item
(0 votes)

Tempo, w jakim żyjemy, powoduje, że coraz rzadziej mamy czas na odpoczynek i relaks w domowym zaciszu. Przestaliśmy spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, a natura nigdy nie była nam tak obca. Wieczny pośpiech sprawia, że nie doceniamy piękna, które nas otacza oraz wprowadza nas w dobry nastrój. Dlatego też, wraz z nadejściem wiosny, styliści i floryści proponują, aby porzucić rutynę i bawić się kształtami, kolorami i fakturą, pokazując, co tak naprawdę w nas drzemie. Namawiają, żeby poprzez sztukę tworzenia wyrażać swoje uczucia i popuścić wodze fantazji.

Wiosenna tendencja określana mianem „Inspirowane przez naturę" (Participate to create) nakłania nas do inwencji i zabawy naturalnymi materiałami. Proste i klasyczne aranżacje należą do przeszłości. Tej wiosny zostają one zastąpione przez śmiałe i nacechowane emocjami kompozycje. Wiosenna tendencja jest pełna naturalnych kolorów i kształtów, które sprawiają, że bukiety wydają się być wyjęte prosto z natury. Wiosenne bukiety, w których dominuje jeden nasycony kolor, połączony z bielą lub zielenią, symbolizują odrodzenie przyrody. W palecie kolorystycznej dominuje biel, żółć, zieleń, fiolet, róż czy czerwień.

Miłośnicy różnych stylów znajdą tej wiosny coś dla siebie. Kompozycje w stylu nowoczesnym są nieregularne oraz pełne naturalnych elementów, takich jak np. gałęzie. Neutralne barwy połączone z fakturami prosto z lasu to znak rozpoznawczy stylu nastrojowego. Bukiety te przyciągają wzrok i wprowadzają nas w wiosenny nastrój. Styl klasyczny cechuje romantyzm, a dominującym kolorem jest róż. Kompozycje wydają się być harmonijne i ułożone z wielką starannością. We wszystkich stylach występują proste, szklane wazony oraz biała porcelana. Wśród dodatków przeważają naturalne materiały takie jak liście, korzenie, pnie, pomalowane na biało gałęzie czy papier. Na wiosnę warto również zaopatrzyć się w rośliny bulwiaste, które utworzą dziki ogród, zmieniający się każdego dnia. Kwiaty zaczną dosłownie rosnąć nam w oczach.

Wśród kwiatów, które dominują wiosną 2009 znajdują się: tulipan (Tulipa) hiacynt (Hyacinthus), szachownica (Fritillaria), narcyz (Narcissus), jaskier (Ranunculus) oraz kalina (Viburnum).

Tekst i zdjęcia: Biuro Kwiatowe Holandia

× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl