Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 142
Dzisiaj jest: 7 Kwiecień 2020    |    Imieniny obchodzą: Donata, Herman, Rufin

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl

Jak krok po kroku powstawał bukiet dla Miss Polonia 2012?

Rate this item
(0 votes)

Bukiety i kompozycje wręczane artystom i znanym osobistościom wywołują zawsze wachlarz uczuć - zdumienie, podziw i entuzjazm. Przygotowaniom do wyjątkowych wydarzeń, podczas których wręczane są kwiaty, nierzadko towarzyszy pytanie „jak tym razem wyglądać będzie bukiet?” Tym razem chcielibyśmy pokazać Wam nie tylko sam wynik pracy florysty, ale wymagający wiele pracy proces przygotowań kwiatowej kompozycji. Niech za przykład posłuży fotorelacja z przygotowań bukietu dla Miss Polonia 2012.

W minionym roku autorką bukietu dla najpiękniejszej Polki była Pani Anna Matuszewska z warszawskiej Kwiaciarni „Fabrica de Pasjone. Florystka zaczęła od wykonania podkładu z jasnozielonych piórek, które dodały kompozycji nie tylko  delikatności i zwiewności, ale sprawiły też, że bukiet stał się bardzo sceniczny.

bukiet miss 01

Pierwszymi kwiatami, które zostały użyte do konstrukcji bukietu były alstromerie w kolorze jasnego różu. Z ich barwą wspaniale komponowały się goździki w kolorze fuksji oraz róże o pięknym pąku w kolorze różowym. Wszystkie te kwiaty były pięknym wypełnieniem bukietu.

bukiet miss 02

bukiet miss 03

Do konstrukcji bukietu dla Miss Pani Anna wybrała także storczyki cymbidium, o ciemnoróżowej barwie.  Całość dopełniają ozdobne tasiemki w kolorze zieleni oraz różu oraz łańcuszek z pereł, które podczas gali pięknie mieniły się w blasku reflektorów.

bukiet miss 04

bukiet miss 05

Jak widać na załączonych obrazkach, przygotowanie scenicznego bukietu to nie lada wyzwanie. Jednak kilka godzin pracy wymagającej pełnej precyzji i skupienia przekłada się na efekt w postaci bukietu, od którego nie można oderwać oczu!

bukiet miss 06

 

Autor: EuroFlorist

 

Last modified on Tuesday, 31 July 2012 19:08
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl