Dzisiaj jest: 7 Kwiecień 2020    |    Imieniny obchodzą: Donata, Herman, Rufin

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl

Podróże kształcą florystycznie!

Rate this item
(3 votes)

„Podróże kształcą” - każdy podróżnik, może to potwierdzić. Chcielibyśmy w naszym działaniu wyjść poza potoczne znaczenie tego przysłowia. Aby podróże kształciły jeszcze bardziej. Czy można połączyć podróże do pięknych miejsc w Europie, błogi wypoczynek i warsztaty florystyczne pod okiem mistrza florystyki? Jesteśmy przekonani, że tak! Od wielu lat łączymy pasję do podróży z pasją do florystyki! Monika i Andrzej Dąbrowscy z Akademii Florystycznej oraz Tomasz Max Kuczyński zapraszają na cykliczne wyjazdowe warsztaty pod nazwą „Podróże kształcą florystycznie”! Chcemy wspólnie z Wami zwiedzać najpiękniejsze miejsca w Europie w poszukiwaniu florystycznych inspiracji.

 podroze ksztalca ilustracja 01

Praca wykonana na egzaminie w Akademii Marioli Miklaszewskiej.

Chcemy aby te kilkudniowe wyjazdy przebiegały w rodzinnej atmosferze, aby każdy z uczestników oprócz codziennych sześciogodzinnych warsztatów pod okiem mistrza florystyki, w wolnym czasie angażował się we wspólny wypoczynek i zwiedzania okolicy. Naszym priorytetem przy organizacji wyjazdowych warsztatów jest maksymalne ograniczanie zbędnych kosztów. Wybieramy kierunki gdzie łatwo i tanio można dolecieć lub dojechać, noclegi szukamy w wynajmowanych tanich a pięknych, klimatycznych, wiejskich domach, w cichej i spokojnej okolicy. Przygotowanie posiłków we własnym zakresie też znacznie obniża koszty wyjazdu a dodatkowo przyczyni się do integracji grupy. Mamy w tym duże doświadczenie, ponieważ podróżując prywatnie od wielu lat sprawdziliśmy i preferujemy taki rodzaj wypoczynku.  Wspólne zainteresowania, nauka, posiłki we wspólnym domu, wspólne wieczorne rozmowy, wspólne zwiedzanie pięknej okolicy w miłej i przyjaznej atmosferze – taka atmosfera sprzyjać będzie nawiązywaniu nowych florystycznych przyjaźni.

podroze ksztalca ilustracja 02

podroze ksztalca ilustracja 03

Prace wykonane podczas zajęć szkolnych w Akademii Marioli Miklaszewskiej.

Z doświadczenia wiem, że wspólne spotkania florystów, wymiana doświadczeń, nieformalne rozmowy, omówienie nurtujących problemów, podzielenie się sukcesami uczą więcej niż niejeden podręcznik. Wyrwanie się na kilka dni z codzienności, spojrzenie na swój biznes z boku, z innej perspektywy pozwala zweryfikować swoje dotychczasowe działania. Za każdym razem będziemy chcieli odwiedzić lokalnych przedstawicieli branży kwiatowej aby wymienić się doświadczeniami w biznesie kwiatowym. Takie spotkania pozwolą nam poczuć wszystkimi zmysłami lokalną florystykę.

Tematyka i zakres szkoleń, materiał florystyczny i akcesoria będą każdorazowo, indywidualnie dostosowane do regionu jaki odwiedzimy oraz oczekiwań uczestników warsztatów. Nad warsztatem florystycznym będzie czuwał mistrz florystyki Tomasz Max Kuczyński. Dodatkowo chcemy wprowadzić elementy szkoleń na temat biznesu florystycznego. Z uczestnikami warsztatów swoją wiedzą podzieli się konsultant w biznesie florystycznym – Andrzej Dąbrowski.

Jesteśmy przekonani, że po każdym takim wyjeździe wrócimy z ochotą do naszych codziennych zajęć wypoczęci, zainspirowani i z nowymi przyjaźniami. Niech przysłowie „Podróże kształcą” zmaterializują się w realizacji naszego innowacyjnego projektu szkoleniowego.

podroze ksztalca ilustracja 05

Już w listopadzie tego roku zapraszamy w wiejskie klimaty Normandii. Francja kojarzy się przede wszystkim z Paryżem i Lazurowym Wybrzeżem. Tymczasem przy swojej różnorodności ma do zaoferowania zdecydowanie więcej. My, jako bardzo ciekawe miejsce do odwiedzenia, rekomendujemy Normandię. Piaszczyste plaże i pionowe skały wchodzące w morze -  tak wygląda niezwykłe wybrzeże Normandii, gdzie tak wiele jest jeszcze do odkrycia. Jedna z największych atrakcji Francji - Mont Saint-Michel urzeka niecodzienną urodą. Normandia to również fantastyczne krajobrazy uwiecznione w dziełach mistrzów pędzla i pióra.

Korzystając z materiału który da nam Normandia, wykorzystując także ogólnodostępne dodatki florystyczne i takie materiały jak parafina, wosk, tynki, fugi, glinę, gips, kleje przygotujemy się do nadchodzących świąt. Wykonamy naczynia, konstrukcje i ciekawe podkłady pod kompozycje. Zainspirowani sztuką francuskich mistrzów spróbujemy połączyć sztukę impresjonistów z florystyką!

 podroze ksztalca ilustracja 04

1. DZIEŃ

10:00 Zbiórka uczestników na lotnisku we Wrocławiu. Wyjazd lub wylot do Francji.

14:30 Przylot do Paryża.

Po drodze z lotniska do miejsca zakwaterowania wizyta w ogrodach w GIVERNY lub zwiedzanie miejscowości ROUEN.

Wyjazd do GIVERNY, pięknej wioski, w której ostatnie lata swego życia spędził Claude Monet, goszcząc pod swym dachem Cézanne'a, Matisse'a i Renoira. Namalował tu m.in. cykl "Nenufary". Odwiedzający Giverny mogą spacerować po tych samych alejach, po których przechadzał się genialny malarz, zwiedzić dom i ogród Moneta. Na szczególną uwagę zasługują właśnie ogrody: kwiatowy i wodny, zaprojektowane i troskliwie pielęgnowane przez Moneta. Przejazd do ROUEN - dawnej siedziby książąt Normandii. Spacer po historycznym centrum miasta, któremu uroku dodają liczne budowle z muru pruskiego: Place du Vieux-Marché, kościół Sainte-Jeanne-d'Arc, katedra Notre-Dame, prezentująca wszystkie odmiany stylu gotyckiego, jeden z najwspanialszych zabytków Francji. Do sławy katedry przyczynił się sam Claude Monet, malując ją w cyklu swoich obrazów.

Przyjazd do apartamentu, kolacja, nocleg.

podroze ksztalca ilustracja 06

2. DZIEŃ
7:00 Śniadanie.
8:00 – 15:00 Warsztaty florystyczne
15:00 – 15:30 Obiad
15:30 – 21:00 Wycieczka ÉTRETAT - HONFLEUR

Wyjazd do ÉTRETAT, miejscowości nadmorskiej słynącej z dwóch klifów: Falaise d'Amont i Falaise d'Aval. Niezwykły urok tego miejsca sprawił, że Étretat było inspiracją dla wielu artystów. Tworzyli tu m.in. Claude Monet, Eugène Boudin, Guy de Maupassant i Victor Hugo.

podroze ksztalca ilustracja 07 
Etretat. Jedna z najpopularniejszych wizytówek Normandii, bajkowe wręcz klify oblewane wodami Kanału La Manche.

Przejazd przez PONT DE NORMANDIE do HONFLEUR - niewielkiego, malowniczego portu rybackiego i handlowego na lewym brzegu ujścia Sekwany, naprzeciw Hawru. Najstarszą część miasta stanowią: Vieux Bassin z XVII w. - obecnie przystań jachtowa, nabrzeża Sainte-Catherine i Saint-Étienne, drewniany kościół Sainte-Catherine w stylu gotyku płomienistego z wolnostojącą drewnianą dzwonnicą. Krótki odpoczynek w pięknym DEAUVILLE, modnym kurorcie na Côte Fleurie; spacer po słynnym nadmorskim drewnianym deptaku Les Planches i wizyta w porcie jachtowym.

podroze ksztalca ilustracja 08 
Honfleur to niewielkie, ale piękne miasteczko portowe położone w Normandii u ujścia Sekwany. Wokół portu stoją zabytkowe kamieniczki obłożone łupkowymi płytkami. Miasteczko rozsławione zostało przez malarzy impresjonistów, takich jak Monet czy Boudin.

Powrót do apartamentu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ
7:00 Śniadanie.
8:00 – 12:00 Warsztaty florystyczne
12:00 – 12:30 Obiad
12:30 – 23:00 Wycieczka MONT SAINT-MICHEL

Wyjazd do Mont Saint-Michel, jednego z najciekawszych i najbardziej malowniczych zespołów zabytkowych we Francji. MONT SAINT-MICHEL położone jest na skalistej stożkowatej wysepce, połączonej z lądem groblą. Wyspę otaczają mury obronne. Spacer po Grande Rue, Wielkimi Schodami do bram opactwa. Zwiedzanie klasztoru wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

podroze ksztalca ilustracja 09 
Le Mont Saint Michel - kolejna ikona północnej Francji. Na skalistej wysepce zbudowano miasteczko wraz z klasztorem. Wysepka połączona jest z wybrzeżem naturalnym mostem ziemnym wyłaniającym się z wody w czasie odpływu.

Powrót do apartamentu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ – opcjonalnie wycieczka do Paryża lub zwiedzanie bliższej okolicy.
7:00 Śniadanie.
8:00 – 15:00 Warsztaty florystyczne
15:00 – 15:30 Obiad
15:30 – 2:00 (dnia następnego) Wycieczka PARYŻ lub okolica

Przyjazd samochodem w okolice Paryża. Przejazd do centrum miasta słynnym paryskim metrem (RER).
Spacer: monumentalna bazylika Sacré-Coeur wzniesiona na szczycie wzgórza Montmartre, Place du Tertre - jeden z najbardziej malowniczych zakątków Paryża. Dalsze zwiedzanie miasta: Hôtel de Ville - siedziba administracji miasta. Zwiedzanie katedry Notre-Dame, wzniesionej na wyspie La Cité. Spacer przez Pont au Double do Dzielnicy Łacińskiej, gdzie znajdują się znane i ważne dla miasta: Panteon, Uniwersytet Sorbona i Ogrody Luksemburskie.

podroze ksztalca ilustracja 10

Dla chętnych wieczorem wjazd na wieżę Eiffla lub wejście schodami na jej drugi poziom. Powrót do apartamentu, nocleg.

5.DZIEŃ
8:00 Śniadanie.
9:00 – 9:30 Podsumowanie warsztatów
9:30 – Wyjazd na lotnisko
14:00 – Wylot do Polski
16:00 – Przylot do Wrocławia.

Koszt 3-dniowych warsztatów – 1300 zł
Noclegi - 700 – 900 zł (w zależności od liczby uczestników i terminu zebrania grupy).


ŚWIADCZENIA:
4 noclegi w apartamentach 2-3 osobowych. 3 dni warsztatów florystycznych (średnio 6 godzin dziennie).
W własnym zakresie: dojazd, dolot, wyżywienie, ubezpieczenie. (Pomożemy we wszystkich formalnościach, zarezerwowaniu biletu, wynajęciu samochodu, itp. Więcej informacji poniżej)

UWAGI:
1.Zniżka za wcześniejszą rezerwację warsztatów - 100 zł do 31.08.2012.

Dolot samolotem lub dojazd wynajętym busem.
Wylot z Wrocławia w dniu 11.11.2012 (niedziela) o godz. 11:45
Powrót 15.11.2012 (czwartek) o godz. 16:05

Akademia Florystyczna i Tomasz Max Kuczyński – zapraszają!

Ilość miejsc ograniczona!

Przewidywane koszty dodatkowe obliczane w dniu 14.08.2012
Przelot Wrocław – Paryż Beauvais – Wrocław – 230 zł (tanie linie lotnicze, szybsza rezerwacja - tańszy bilet)
Wynajęcie samochodu (4 doby) – 180 zł / os
Koszty paliwa i autostrad – 120 zł / os
Ubezpieczenie – 30 zł / os

Więcej informacji chętnie udzieli Andrzej Dąbrowski – 601375900, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Jak ktoś jeszcze się zastanawia to zachęcam do obejrzenia poniższego flimu o Normandii.

Last modified on Sunday, 07 October 2012 18:33
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl