Dzisiaj jest: 30 Wrzesień 2020    |    Imieniny obchodzą: Wera, Zofia, Honoriusz

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl

Świąteczne inspiracje z Londynu

Rate this item
(2 votes)

Wystawa w Instytucie Sztuki Współczesnej

Z myślą o nadchodzących świętach organizacja Stars for Europe, zrzeszająca producentów gwiazdy betlejemskiej, przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, przygotowała w Instytucie Sztuki Współczesnej w Londynie wystawę z kompozycjami bożonarodzeniowymi z gwiazdą betlejemską.

W projekcie wzięło udział siedmiu wybitnych florystów z Wielkiej Brytanii, którzy przygotowali aranżacje w pięciu odmiennych stylach: od vintage po glamour. Dzięki wszechstronności poinsecji każda kompozycja stołu zyskała indywidualny charakter.

 

Nowoczesne święta

Mark Upton wraz z Charlotte Denton z firmy The Urban Flower Firm (Tuff) przygotowali nowoczesną aranżację, w której krwistoczerwone poinsecje idealnie kontrastują z białym, niczym śnieg serwisem. Szklane wazoniki w kształcie żarówek oraz przezroczyste krzesła Ghost podkreślają nowoczesny charakter kompozycji. Dodatkowym akcentem dekoracyjnym prezentowanego stołu są miniaturowe poinsecje w czerwonych, szklanych wazonikach połączone z szyszkami o srebrno-metalicznym połysku. Floryści zadbali również o ozdobę kominka, na którym prezentują się czerwone poinsecje zestawione z osłonkami o lustrzanych ściankach.

contemporary-christmas-00 zoom pl

contemporary-christmas-04 zoom pl

contemporary-christmas-06 zoom pl

contemporary-christmas-05 zoom pl

Święta z nutą chabby chic
Florystki Athena Duncan oraz Mairead Curtin z atelier florystycznego Rebel Rebel niczym prawdziwe rewolucjonistki postanowiły przygotować aranżacje w ciepłych, jesiennych kolorach. Niebieskie krzesła oraz blat stołu w stylu chabby chic zestawiły z poinsecjami oraz sezonowymi kwiatami w odcieniach kremu i bladego różu. Oprócz ciekawie zaaranżowanego stołu, artystki przyozdobiły krzesła kaskadami kwiatów. Nie zabrakło również złotych akcentów w postaci wysokiego świecznika ustawionego na środku stołu oraz kilku mniejszych rozświetlających kompozycję.

restoration-christmas-00 zoom pl

restoration-christmas-01 zoom pl

restoration-christmas-06 zoom pl

restoration-christmas-05 zoom pl

Zakręcone święta
Jeden z najwybitniejszych i najbardziej znanych brytyjskich florystów Simon J Lycett swoim projektem dosłownie wywrócił święta do góry nogami. Świerkową choinkę postawił na „głowie” i udekorował ją czerwonymi, kremowymi oraz jasnoróżowymi poinsecjami. Całość tej zabawnej kompozycji dopełniają cukierki, bombki oraz plastikowe ozdoby w jaskrawych kolorach. Ponadto u podnóża choinki ułożono mini poinsecje w srebrnych wazonikach.

twisted-christmas-01 zoom pl

twisted-christmas-02 zoom pl

twisted-christmas-03 zoom pl

twisted-christmas-05 zoom pl


Białe święta
Ian Lloyd, który został okrzyknięty przez brytyjski magazyn „The Independent” jednym z dziesięciu najlepszych florystów w kraju, przygotował niezwykle wytworną aranżację. Florysta połączył kremowe poinsecje z jasną zastawą, srebrnymi oraz szklanymi dekoracjami w postaci świeczników i bombek w kształcie serca. Szyk kompozycji nadają gwiazdy betlejemskie umieszczone w lustrzanych, ozdobionych diamencikami osłonkach oraz majestatyczna kula z kremowymi poinsecjami wyeksponowana na wysokim ozdobnym stojaku.

white-christmas-01 zoom pl

white-christmas-02 zoom pl

white-christmas-05 zoom pl

white-christmas-06 zoom pl


Święta w stylu vintage
Znana i ceniona na całym świecie florystka oraz autorka książek o tematyce florystycznej Paula Pryke, stworzyła typowo bożonarodzeniową kompozycję. Czerwone gałązki w wysokim, szklanym wazonie zostały ozdobione jarzębiną, bombkami oraz szklanymi lampionikami. U podnóża kompozycji umieszczono wieniec czerwonych poinsecji, świeczników oraz małych, ozdobnych jabłuszek. Florystka dodała również kilka złotych akcentów w postaci obrusu, bombek oraz talerzy.

vintage-christmas-01 zoom pl

vintage-christmas-02 zoom pl

vintage-christmas-04 zoom pl

vintage-christmas-05 zoom pl

Tekst i zdjęcia: STARS FOR EUROPE

 

 

 

Last modified on Wednesday, 28 November 2012 21:17
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl