Dzisiaj jest: 21 Styczeń 2022    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian
  • Bukieciarz
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl
Franczyza w kwiaciarni. Franczyza w kwiaciarni. Andrzej Dąbrowski

Wizyta na stoisku Grupy Le Jardin Des Fleurs

Rate this item
(3 votes)

Będąc w Paryżu na targach franczyzowych Franchise Expo Paris które odbyły się 20-23 marca tego roku w Paryżu odwiedziłem kilka stoisk firm z branży kwiaciarskiej, miedzy innymi imponująco przygotowane stoisko Grupy Le Jardin Des Fleurs. Wizyta ta miała podłoże sentymentalne, mogłem osobiście poznać najważniejszych ludzi w firmie, o której wcześniej tyle czytałem. Miałem okazję do rozmowy z menadżerem ds. wdrożeń panem Guy Laffargue oraz prezesem firmy panem Benoit Ganem.

 

franczyza kwiaciarnia 01

Le Jardin Des Fleurs system franczyzowy wdrożył przed dwudziestu laty. Obecnie Grupa Le Jardin Des Fleurs to sieć 151 franczyzowych kwiaciarni działającymi pod trzema markami: Le Jardin Des Fleurs – 70 placówek, Oya – 21, Artisans Fleurs – 60. Umowy z franczyzobiorcami zawierane są na okres 5-7 lat, a wszyscy dotychczasowi franczyzobiorcy kontynuowali umowy po ich zakończeniu.. W 2010 roku nie było żadnych odejść z sieci.

Aby przystąpić do systemu franczyzobiorca musi wnieść opłatę wstępną w kwocie 17 000 euro, oraz opłatę na szkolenia w wysokości 7 000 euro. Oprócz tego franczyzobiorca ponosi opłaty bieżące na które składają się: opłata administracyjna w wysokości 6% miesięcznego przychodu netto kwiaciarni oraz fundusz marketingowy w wysokości 1,5% miesięcznego przychodu netto.

Przystąpienie do systemu franczyzowego wiąże się z koniecznością adaptacji lokalu zgodnie ze standardami obowiązującymi w sieci, niosąc za sobą (poza opłatą wstępną) koszty, które określane są indywidualnie w zależności od potrzeb danej kwiaciarni, jak i możliwości finansowych franczyzobiorcy. Koszty te obejmują:

· prace remontowe i adaptacyjne lokalu, w którym znajduje się kwiaciarnia (ustalane indywidualnie),
· zakup dodatkowego wyposażenia kwiaciarni w celu dopasowania jej infrastruktury do standardów obowiązujących w sieci (ustalane indywidualnie).

Ostateczna wysokość nakładów inwestycyjnych koniecznych do poniesienia przez franczyzobiorcę jest wynikiem stanu posiadania dotychczasowej infrastruktury, jak i możliwości jej zaadoptowania do standardów systemu.

Kwiaciarnia powinna mieć powierzchnię 120-200 m², konieczny jest parking w okolicy, powinna znajdować się w centrum miasta, w sąsiedztwie tzw. generatorów ruchu. Organizator długi czas optymizował procedury, aby dobrze wybierać lokalizacje, jest pewny, że otwierane kwiaciarnie mają gwarancję sukcesu.

Franczyzodawca podpowiada jak budować, remontować, daje projekt, gotową wizualizację, przygotowuje lokalną kampanię reklamową. Do otwieranych placówek w początkowym okresie działalności deleguje swoich doświadczonych pracowników. Ma to duże znaczenie w szybkiej optymalizacji przychodów, pozwala uniknąć wiele błędów popełnianych przez niedoświadczonych pracowników. Każdy kto podpisuje umowę franczyzową ma bezpośrednie korzyści ze zintegrowanego systemu zakupowego. Grupa Le Jardin Des Fleurs do tej pory skupia się na rozwoju sieci we Francji, nie planuje w najbliższym czasie ekspansji poza granicami.

franczyza kwiaciarnia 02

Francja kojarzy się z elegancją i bogactwem i takie są francuskie kwiaciarnie. Jednak obecnie my floryści polscy, nie mamy się czego wstydzić ale możemy pozazdrościć ilości klientów, i pozostawianych przez nich pieniędzy. Gdy zbliżymy się do średnich przychodów kwiaciarni francuskich będziemy mogli robiąc to co kochamy zapewnić godny byt swojej rodzinie i pracownikom. Musimy nadrobić przepaść jaka powstała przez kilkadziesiąt lat komunizmu. Pozytywną tendencją jest to, że Polacy lubią kupować kwiaty i jak tylko stopa życiowa wzrośnie to i wydatki na zakup kwiatów też wzrosną.

Autor: Andrzej Dąbrowski
konsultant w biznesie florystycznym

konsultant-300x150

Zarejestruj się

 

W przypadku wykorzystania tekstów oraz fotografii uprzejmie proszę o podanie źródła – GRUPA FLORYSTYCZNA FLORAND oraz o przesłanie informacji oraz linku do strony na adres:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

Last modified on Saturday, 14 September 2013 11:23
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl

Bukieciarz

Kwiatom od dawna przypisuje się niezwykłą moc, dlatego tak często towarzyszą różnym wydarzeniom, wręcza się je przy różnych okazjach, ale również bez konkretnej przyczyny. Bukiety z kwiaciarni BUKIECIARZ to najmodniejsze kompozycje i aranżacje kwiatowe, chętnie kupowane przez Klientów ze względu na ich niezwykły wygląd, piękny zapach i szeroki wachlarz możliwości jakie stwarzają, które same w sobie pełnią funkcję niezwykłego podarunku, ponieważ wzruszają i zaskakują. Te oryginalne w formie aranżacje, spowodują, że ten kto je wręczy na długo pozostanie w pamięci obdarowanej osoby.

Więcej

 
 
 

Ponadto, dzięki nim, można wyrazić swój podziw dla kogoś, przeprosić, podziękować, złożyć życzenia, czy wreszcie zaskoczyć. Idealnie zastępują sms`y oraz e-maile, czyli narzędzia pozbawione emocji. Należy pamiętać, że kwiaty przełamują bariery w kontaktach i łagodzą relacje między ludźmi. Nasi Klienci wiedzą, że warto otaczać się kwiatami, ponieważ nic tak jako one nie wprawia w dobry humor. W każdej sytuacji warto mieć przy sobie kompozycję kwiatową, która będzie się nam kojarzyć z miłymi chwilami.

Kierunkiem dalszego rozwoju sieci kwiaciarni BUKIECIARZ jest franczyza, czyli transfer do niezależnych kwiaciarni sprawdzonej i przetestowanej w zróżnicowanych warunkach rynkowych koncepcji działalności, w celu zmniejszenia ryzyka ekonomicznego prowadzenia kwiaciarni, jak i osiągania zadowalających wyników sprzedażowych. Bezpieczna forma biznesu, jaką jest franczyza ułatwia wejście na rynek początkującym przedsiębiorcom, jak i szybszy rozwój doświadczonym właścicielom kwiaciarni, ponieważ z istoty rzeczy model biznesu franczyzowego musi przynosić korzyść obydwu stronom umowy franczyzowej. Korzyść bardzo istotną, pozwalającą bowiem, na wykorzystywanie wielu składników know-how, dostęp do których zapewnia uczestnictwo w sieci.

Kwiaty na każdą okazję

• Bogaty asortyment kwiatów ciętych.
• Duży wybór roślin doniczkowych.
• Upominki, elementy wyposażenia wnętrz.
• Bukiety okolicznościowe.
• Florystyka ślubna.
• Florystyka żałobna.
• Dekoracje świąteczne.
• Kwiaty dla VIP - usługi florystyczne dla firm.

BOLESŁAWIEC - kwiaciarnie

Ul. 10 marca 1 (pasaż Carrefour) – tel. 075 6445574
Ul. Sierpnia 80 nr 17 – tel. 075 6445573
Ul.Karola Miarki 16/1 - tel. 075 6445577
Ul. Wesoła 25 paw.207 – tel. 075 7326002
Bożejowice 1 - tel. 075 6449180

Bukieciarz

Klimat bożonarodzeniowy powoli wkracza do naszych kwiaciarni

Klimat bożonarodzeniowy powoli w…

Kwiaciarnia to nie tylko kwiaty. W naszych kwiaciarniach...

Nadchodzi jesień

Nadchodzi jesień

Już żółte liście złotymi smugi, W korowód słońca...

Promocja - roczny abonament na bukiety

Promocja - roczny abonament na b…

Dla Klientów, którzy często kupują bukiety kwiatów przygotowaliśmy...

Dzień Matki

Dzień Matki

Zbliża się Dzień Mamy, nie zapomnij o pięknym...

Wiosna w kwiaciarni Bukieciarz

Wiosna w kwiaciarni Bukieciarz

Za oknem szaro, buro. Zima powoli odpuszcza, śnieg...

Na kryzys luksusowe kwiaty

Na kryzys luksusowe kwiaty

Wszyscy dookoła mówią o kryzysie, a my do...

Walentynkowa promocja

Walentynkowa promocja

Specjalna promocja WALENTYNKOWA! 4 amarylisy RED LION z dodatkiem...

Gwiazda Betlejemska - biografia hollywoodzkiej gwiazdy

Gwiazda Betlejemska - biografia …

Ścieżka światowej kariery! Gwiazda Betlejemska pochodzi z Ameryki Środkowej...

Marka Bukieciarz

Marka Bukieciarz

HISTORIA MARKI BUKIECIARZ

Florum nr 04 (75) 2011

Florum nr 04 (75) 2011

W kwietniowym numerze florystycznego miesięcznika FLORUM zamieszczono artykuł z prezentacją...

Zaczarowani kwiatami

Zaczarowani kwiatami

Drogi Kliencie! To okazja, której nie możesz zmarnować! Razem z...

Kwiaty idealnym prezentem

Kwiaty idealnym prezentem

Urodziny, rocznica ślubu, oświadczyny czy baby shower -...

Niebieskie róże

Niebieskie róże

W Japonii zaprezentowano genetycznie modyfikowaną nową odmianę niebieskich...

Nowość - biała róża White Naomi!

Nowość - biała róża White Naomi!

Holenderskie firmy ogrodnicze Roseworld i Schreurs z przyjemnością...

Początki działalności kwiaciarni…

Pierwsze dni i lata działalności kwiaciarni Bukieciarz.