Dzisiaj jest: 8 Grudzień 2021    |    Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl
Ceny kwiatów na Dzień Matki. Ceny kwiatów na Dzień Matki. Andrzej Dąbrowski

Ceny kwiatów na przełomie kwietnia i maja

Rate this item
(3 votes)

W maju przypada Dzień Matki w wielu europejskich krajach, wzrasta popyt na kwiaty i ma to bezpośredni wpływ na zwyżki cen kwiatów na giełdach holenderskich.

W ostatnim tygodniu kwiatnia zdecydowanie wzrosła cena anturium Tropical, lekko wzrosły ceny chryzantemy Bacardi i róży Red Naomi. W pierwszym tygodniu maja ceny anturium utrzymały się na tym samym poziomie, chryzantema po lekkiej zwyżce w poniedziałek w kolejnych dniach zaczęła tanieć, natomiast drożeć zaczęły róże. Wzrost cen był spowodowany większymi zakupami na rynek hiszpański i portugalski, gdyż w pierwszą niedzielę maja (05.05) świętuje sie tam Dzień Matki.

Bez wątpienia najwięcej europejskich mam (w Austrii, Belgii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Ukrainie i Włoszech) obchodzi swoje święto w drugą niedzielę maja (w tym roku 12.05), co ma bezpośredni wpływ na wzrost cen kwiatów w tym okresie na giełdach holenderskich.

Trzeci tydzień maja to sukcesywny wzrost cen chryzantem i róż, natomiast cena anturium na początku tygodnia odnotowała spadek, aby w drugiej części tygodnia osiagnąć poziom cen z poprzedniego tygodnia. W tym roku Dzień Matki pod koniec maja (26.05) przypada we Francji, Polsce i Szwecji.

dzien matki a ceny kwiatow

W czwartym tygodniu maja 2013 należy spodziewać się wzrostu cen kwiatów. Spowodowane jest to wzmożonymi zakupami na rynki: francuski, polski i szwedzki. Maksymalne ceny przypadną na wtorek ponieważ w poniedziałek giełdy kwiatowe w Holandii są zamknięte z powodu święta. W środę kwiaty powinny trochę stanieć aby pod koniec tygodnia podrożeć, gdyż rozpoczną się wzmożone zakupy na rynek rosyjski.

Kwiaty prosto z Holandii do Twojej kwiaciarni - dla zainteresowanych więcej szczegółów w artykule "Sklep internetowy". Dla osób chcących sprawdzić asortyment i możliwości sklepu podaję login: demo i hasło: demo2001. Ceny widoczne tylko dla klientów, którzy podpisali umowę współpracy i otrzymali indywidualne loginy! Nasza firma zapewnia dystrybucję dwa razy w tygodniu z Holandii do polskich kwiaciarni.

Andrzej Dąbrowski

Konsultant w biznesie florystycznym

konsultant-300x150lubie-to

Zapraszam na mój fanpage na Facebooku KONSULTANT W BIZNESIE FLORYSTYCZNYM, gdzie znajdziecie aktualne informacje z branży kwiatowej, oraz wiele innych artykułów ciekawych dla florystów. Jeżeli polubicie ten profil to na bieżąco będziecie informowani o aktualnościach ważnych dla florystów, szczególnie z zakresu prowadzenia firmy. Jestem przekonany, że regularne czerpanie wiedzy z polecanych przeze mnie artykułów i wdrażanie w życie proponowanych rozwiazań przyczyni się do rozkwitu Waszych biznesów florystycznych.

W przypadku wykorzystania tekstów oraz fotografii uprzejmie proszę o podanie źródła – GRUPA FLORYSTYCZNA FLORAND oraz o przesłanie informacji oraz linku do strony na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..">This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Last modified on Monday, 09 December 2013 15:22
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl