Dzisiaj jest: 12 Sierpień 2022    |    Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl

"Podstawy bukieciarstwa w tydzień" dla osób początkujących

Rate this item
(1 Vote)

16.09.2013 rozpoczynamy kolejny kurs "Podstawy bukieciarstwa w tydzień". Zainteresowanych prosimy o pilny kontakt!

Bazując na kilkunastoletniej praktyce w biznesie kwiatowym i kilkuletnim doświadczeniu w szkoleniach florystycznych jesteśmy w stanie fachowo i w przyjemny sposób przekazać naszą wiedzę i umiejętności naszym kursantom.

Coraz więcej osób chce  w szybki sposób poznać tajniki wiedzy florystycznej, najlepiej w tydzień, aby w łatwy i szybki sposób przekonać się, czy tego rodzaju działalność jest odpowiednia dla nich. Dostosowując się do oczekiwań rynku stworzyliśmy 6-dniowy kurs dla osób rozpoczynających przygodę z florystyką. 16 godzin teorii i 32 godziny praktyki pozwoli poznać podstawy teorii i opanować podstawowe techniki bukieciarskie. Każdy uczestnik kursu będzie miał możliwość przez 8 godzin szkolić się w jednej z naszych kwiaciarni, gdzie sprawdzi swoje umiejętności po drugiej stronie lady poznając techniki sprzedaży kwiatów.

W części teoretycznej dużą uwagę oprócz podstaw bukieciarstwa zwracamy na wiedzę z zakresu ekonomiki handlu. Wspólne tworzymy przykładowy biznes plan dla nowopowstałej kwiaciarni. Chcemy aby osoby kończące kurs podstawowy poznały tajniki biznesu, aby w przyszłości wymarzona kwiaciarnia była działalnością rozkwitającą i owocującą, a nie kłujacą i parzącą.

Cześć praktyczna ma nauczyć technik układania kwiatów i tworzenia kompozycji kwiatowych. Opracowany przez naszą placówkę program kursu to solidna podstawa dla osób chcących zmierzyć się z biznesem florystycznym. Kontynuacja nauki na wyższych poziomach pozwoli na zgłębienie tajników wiedzy w przyszłości. Rozłożenie nauki zawodu florysty na kilka etapów zaawansowania pozwoli dostosować tempo rozwoju florystycznego do oczekiwań oraz możliwości czasowych i finansowych zainteresowanych. Ten sposób nauki spotkał się z dużym zainteresowaniem kursantów, którzy doświadczają satysfakcji z szybkiego poznania podstaw bukieciarstwa i możliwiści stosowania ich w praktyce.

Kurs podzielony jest na cztery bloki tematyczne: bukiety okolicznościowe, kompozycje florystyczne, florystyka ślubna, florystyka żałobna. Dzięki temu szkolenie obejmuje pełny zakres tematyczny. Każde zajęcia rozpoczynają się wprowadzeniem teoretycznym i pokazem praktycznym, następnie kursanci wykonują ćwiczenia praktyczne.

Większość godzin przeznaczonych jest na zajęcia praktyczne, aby każdy uczestnik kursu opanował konkretne umiejętności na poziomie podstawowym.

PROGRAM KURSU

Teoria:

 • Anatomia i fizjologia roślin.
 • Pielęgnacja kwiatów ciętych /doniczkowych.
 • Podstwowe zasady wykonywania kompozycji.
 • Organizacja pracy w kwiaciarni.
 • Ekonomika handlu.
 • Florystyka ślubna.
 • Florystyka pogrzebowa.

Praktyka:

 • Bukiety okolicznościowe
 • Kompozycja w naczyniu
 • Florystyka ślubna
  - bukiet ślubny
  - inne akcesoria
 • Florystyka żałobna
  - wieniec pogrzebowy
  - bukiet kondolencyjny

Cena kursu: 
1200 zł za osobę (w przypadku grupy 3 - 6 osobowej)
1000 zł za osobę (w przypadku grupy 7 - 9 osobowej)
900 zł za osobę (w przypadku grupy 10 - 12 osobowej)


Cena obejmuje: urozmaicony materiał roślinny, akcesoria, środki techniczne, podręcznik, poczęstunek kawowy, dyplom ukończenia, płytę ze zdjęciami z kursu.

Zajęcia odbywają się w małych grupach maksymalnie 12 osobowych.
w godz.9:00-16:00 (48 godzin lekcyjnych w tym 16 godzin teorii i 36 godzin praktyki).

Last modified on Tuesday, 10 September 2013 15:46
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl