Dzisiaj jest: 7 Kwiecień 2020    |    Imieniny obchodzą: Donata, Herman, Rufin

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl

Franczyzowe nowości chcą zawojować rynek

Rate this item
(0 votes)

Nowe branże we franczyzie

Dopiero niedawno pojawiły się też systemy w branżach bardzo dobrze rozwiniętych w naszym kraju, ale głównie przez niezależnych przedsiębiorców, a nie operatorów sieci franczyzowych. Mowa m.in. o aptekach. Jest ich na rynku ponad 13 tys., w ramach sieci funkcjonuje mniej niż połowa, aczkolwiek wiele z tych sieci ma charakter programów lojalnościowych, a nie franczyzy. Na rynku pojawiły się jednak w ostatnim czasie takie systemy jak Mediq, Bliska Apteka czy Arnika, które rozpoczęły już proces pozyskiwania franczyzobiorców i mają na swoim koncie pierwsze sukcesy.

Kolejną nową branżą rozwijaną poprzez franczyzę są kwiaciarnie. Takie oferty jak Fashion Flowers, Flora Poland czy Bukieciarz nie pozyskały do tej pory zbyt wielu inwestorów. Chociaż niektórych przypadkach są to firmy z dość dużym jak na ten rynek doświadczeniem - Bukieciarz działa od 16 lat i ma 6 własnych sklepów, a Fashion Flowers - 5 kwiaciarni, pierwsza uruchomiona została w 2001 roku.

W tym roku z franczyzą wyszły na rynek także firmy świadczące usługi dla biznesu takie jak Promstar.pl i Servicios Normativos. Obie mają na razie tylko po jednym oddziale własnym. Promstar.pl zajmuje się sprzedażą ruchomości firmowych i państwowych w drodze licytacji, jego oddział działa od roku w Krakowie. Natomiast SN to hiszpańska firma doradzająca w zakresie systemów zarządzania powstała w 1996 r., ale w naszym kraju działająca dopiero od tego roku.

Więcej: 

http://www.franczyzawpolsce.pl/aktualnosci/aktualnosci/2517-franczyzowe-nowosci-chca-zawojowac-rynek

Artykuł został opublikowany 2010.09.24

Last modified on Thursday, 15 March 2012 00:22
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl