Print this page
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl

Wskazówki dotyczące pielęgnacji

 • 19 December 2013
 • Written by 
 • Print
 • font size decrease font size decrease font size increase font size increase font size
 • Poinsecje są łatwymi w pielęgnacji i nie zbyt wymagającymi roślinami. Wystarczy je odpowiednio ustawić i właściwie podlewać, żeby odpłacały się pięknymi, kolorowymi liśćmi. Jeśli wiemy co lubią, a co im przeszkadza, możemy być pewni, że wprowadzą do naszych domów radość i szczęście na długie tygodnie.

  Właściwe miejsce
  Poinsecje preferują jasne i ciepłe miejsca o temperaturze między 15 a 22° C. Należy przede wszystkim unikać przeciągów. Rośliny źle znoszą bezpośrednie nasłonecznienie oraz sąsiedztwo grzejników lub innych źródeł ciepła. Należy pamiętać, że - tak jak wszystkie rośliny - więdną i giną w towarzystwie owoców i warzyw.

  Umiarkowane podlewanie
  Poinsecje lubią umiarkowaną wilgotność. Wystarczy je nawadniać co kilka dni niewielką ilością wody o temperaturze pokojowej. W cieplejszych pomieszczeniach nie wolno dopuścić do wysychania korzeni, zwłaszcza gdy roślina stoi w słońcu czy przy kaloryferze. Natomiast w wyniku przelania, roślina będzie żółkła albo wręcz zacznie gubić liście. Zawsze należy usunąć nadmiar wody ze spodka lub doniczki. W okresie kwitnienia, raz w miesiącu należy podlewać roślinę wodą z dodatkiem odżywki. To zagwarantuje jej piękno i siłę.

  Najlepsza jakość
  Przed kupnem poinsecji należy bardzo dobrze przyjrzeć się roślinie: małe, żółte pączki między kolorowymi, gęstymi liśćmi świadczą o wysokiej jakości rośliny. Ziemia wokół poinsecji nie powinna być ani zbyt mokra, ani przesuszona. Należy zrezygnować z poinsecji, które stoją w przeciągach, ponieważ jest to często przyczyną gubienia przez nie liści. Poinsecje oferowane w specjalistycznych sklepach są zwykle odpowiednio pielęgnowane. Podczas zakupu należy je ze szczególną starannością owinąć w papier i jak najszybciej przetransportować do ciepłego pomieszczenia.

  poinsecja 04

  Źródło informacji: STARS FOR EUROPE

  Last modified on Tuesday, 17 December 2013 10:42
  × Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl