Dzisiaj jest: 12 Sierpień 2022    |    Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl
Finał Think Big Finał Think Big upc.pl

Projekt EGK w finale!

Rate this item
(0 votes)

Już 22 stycznia Dzień Inspiracji - Finał Konkursu Think Big. Tego dnia 10-ciu Finalistów stoczy ostatnią rozgrywkę w walce o 40 000 zł. Wydarzenie uświetnią goście specjalni - reprezentanci rynku innowacyjnych technologii i przedsiębiorczości.

Kto zdobędzie 40 tys. zł za najbardziej innowacyjny koncept biznesowy? O tym przekonamy się w najblizszą środę podczas uroczystej gali. Do finału konkursu dla małych firm z globalnymi ambicjam – Think Big, zakwalifikowały się firmy z branż: technologicznej, konsultingowej, mediowej, reklamowej i administracji. Finalistów jest dziesięciu. W ścisłym finale znalazły się: Elektroniczna Giełda Kwiatowa, ElimiDate – mobilna aplikacja randkowa, Fanshop xTRI.pl dla triatlonistów i pasjonatów sportu, IzzyBike – projekt komercjalizacji roweru bez łańcucha, KINETIZER – kreatorzy innowacyjnego narzędzia dla rynku pracy, Kreator Pism Procesowych, który pomaga opracować pozew w indywidualnych sprawach, Mamabu na eksport – sklep o międzynarodowym zasięgu z polskim designem dla dzieci, Museum Guide – platforma mobilna, która w wygodny i atrakcyjny wizualnie sposób prezentuje sztukę, Ogólnopolska Sieć Laboratoriów Dziecięcych Junior Odkrywca oraz Windu CMS – narzędzie do tworzenia stron internetowych.

UPC dba o rozwój przedsiębiorczości w Polsce. Konkurs Think Big to kolejny przykład aktywnych działań operatora. Do konkursu zaproszono firmy, które już aktywnie działają na rynku, ale mają pomysł, który pozwoli im się rozwijać.

Przegląd zgłoszeń konkursowych pokazuje, że miejsce na innowacje można znaleźć wszędzie. Każdy z nominowanych pomysłów wykorzystuje nowoczesne technologie, a to z kolei wskazuje na to, jak ważne są umiejętności cyfrowe do osiągnięcia sukcesu. Firmy doskonale to wiedzą: jak wynika z raportu Amarach Research i Deloitte przygotowanego dla UPC Polska, 74 proc. spośród przebadanych polskich firm spodziewa się dodatkowego wzrostu przychodów dzięki ‘skutecznej’ strategii online, a firmy zatrudniające od dwóch do dziewięciu osób spodziewają się średnio o 24 proc. wyższych przychodów dzięki prawidłowemu wykorzystaniu rozwiązań cyfrowych.

Kto zdobędzie główną nagrodę w konkursie Think Big? Finalistów czeka jeszcze jedno zadanie – przekonać do swojego pomysłu konkursowe jury. Zasiądą w nim: Dariusz Bogdan – podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, Michał Brański – współtwórca Grupy o2, Grzegorz Kiszluk – redaktor naczelny magazynu Brief, Olga Kozierowska – inicjatorka promocji przedsiębiorczości kobiet, twórczyni projektu Sukces Pisany Szminką, autorka programów w TVN24 i Radiu PIN, Barbara Sielicka – redaktor prowadzący Bankier.pl, Artur Kurasiński – bloger i przedsiębiorca oraz Bartłomiej Gola – Partner Zarządzający SpeedUp Venture Capital Group. W skład kapituły wchodzą również Agnieszka Zawistowska – dyrektor usług dla biznesu w UPC Polska oraz Patrycja Gołos, dyrektor ds. korporacyjnych i polityki publicznej w UPC Polska.

Oprócz 40 tys. zł dla zwycięzcy, jury przyzna też dwie nagrody w wysokości 10 tys. zł od UPC Biznes.

Źródło informacji: newsroom.upc.pl

Last modified on Thursday, 16 January 2014 08:57
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl