Dzisiaj jest: 24 Maj 2022    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl
bukiet na walentynki bukiet na walentynki gardencentreretail.com

„Brytyjskie” kwiaty na walentynki z … Holandii.

Rate this item
(2 votes)

Brytyjski oddział Interflory podkreślał w reklamie swojego bukietu na walentynki „brytyjskość” kwiatów z których powstał. Jednak okazało się to nieprawdziwe, mało który użyty kwiat pochodził od ogrodników brytyjskich, niektóre kwiaty pochodzą z bardzo odległych krajów, np. Kolumbii.

interfloras ultima 2816975b

Źródło: telegraph.co.uk

Interflora została zmuszona do usunięcia z bukietów, rekomendowanych przez Royal Horticultural Society, etykiety informującej o tym, że użyte w bukiecie kwiaty pochodzą od brytyjskich ogrodników. Firma twierdziła, że przynajmniej połowa kwiatów pochodzi z brytyjskich upraw a okazało się, że większość kwiatów pochodzi z zagranicy. Eksperci twierdzą, że czerwone chryzantemy użyte w bukiecie nie są jeszcze dostępne w tym czasie w wielkiej Brytanii. Mało prawdopodobne jest aby gdziekolwiek rosły teraz białe hiacynty i mirt. Interflora przyznaje, że pozostałe pięć kwiatów w jej bukiecie - czerwone i różowe róże, bez, agapanthus i amarantusa - są importowane.

Kontrolę przeprowadzono w kilkunastu losowo wybranych kwiaciarniach działających w sieci Interflory. Połowa z kontrolowanych przedsiębiorców florystycznych przyznała, że ich wszystkie kwiaty pochodzą z Holandii, a niektóre nawet z Kolumbii. Tylko czerwone tulipany i bluszcz pochodzą od brytyjskich ogrodników na 10 odmian kwiatów użytych w bukiecie i tylko jedna czwarta kontrolowanych kwiaciarni miała je w aktualnej ofercie.

Praktyka Interflory uznana została za wprowadzającą klienta w błąd skoro, nie może zagwarantować brytyjskich źródeł kwiatów. Obecnie czasy są trudne dla brytyjskich przedsiębiorców kwiatowych, często „nie mogą związać końca z końcem” i jeśli staną przed wyborem czy kupić droższe kwiaty od lokalnych ogrodników czy tańsze z importu, naturalnie wybiorą tańszą opcję.

Teraz ogrodnicy brytyjscy maja w ofercie wspaniałe tulipany uprawiane w Lincolnshire, wspaniałe zawilce i pięknie pachnące narcyzy z Kornwalii i Scillies, które muszą konkurować z masowo produkowanymi kwiatami z Ameryki Południowej.

the ultimate love bouquet

Źródło: dailymail.co.uk

Louise Curley, autorka The Cut Flower Patch, powiedziała: „To rozczarowujące, że RHS nie korzysta z okazji aby promować brytyjskie kwiaty. Tak jak zrobiliśmy z jedzeniem, musimy promować kwiaty uprawiane lokalnie. Masowy import kwiatów spowodował, że zatraciliśmy sezonowość oferty kwiaciarni związaną z porami roku.”

Rzeczniczka Interflory powiedziała: „Mamy 1800 niezależnych kwiaciarni i wszystkie uczestniczą w akcji. Istnieje pewien odsetek, które używają kwiaty z brytyjskich upraw, ale generalnie jest poza naszą kontrolą skąd kwiaciarnia pozyskuje kwiaty. Aby uniknąć mylących klientów informacji, zdecydowaliśmy się na usunięcie znaku potwierdzającego pochodzenie kwiatów z upraw brytyjskich”.

Źródło informacji: dailymail.co.uk.

Last modified on Tuesday, 11 February 2014 11:13
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl