Dzisiaj jest: 30 Czerwiec 2022    |    Imieniny obchodzą: Emilia, Lucyna, Arnold

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian
  • Bukieciarz
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl

Marka Bukieciarz

Rate this item
(1 Vote)

HISTORIA MARKI BUKIECIARZ

 

 

Założenie firmy.
We wrześniu 1994 roku powstała nasza pierwsza kwiaciarnia w Lubaniu. Był to początek firmy BUKIECIARZ. Na tym etapie nie myślelismy jeszcze o marce. Nasze logo ograniczało się do napisu KWIACIARNIA oraz imienia i nazwiska właściciela.

 

Pierwsza kwiaciarnia w Bolesławcu.
W lipcu 1996 roku otworzyliśmy pierwszą kwiaciarnię w Bolesławcu na nowym Targowisku Miejskim przy ulicy Wesołej. W tym czasie zaczęliśmy zwracać uwagę na szczegóły. Graficzny element kwiatowy przy nazwie firmy miał wyróżnić nas wśród konkurencji.

  

Powstanie marki BUKIECIARZ.
W roku 1999 wraz z rozpoczęciem działań marketingowych zaczęliśmy myśleć o zmianie nazwy firmy. Miała to być polska nazwa związana z branżą, wskazująca w jednym słowie co robimy na co dzień. W ten sposób powstała nazwa kwiaciarni - BUKIECIARZ.

Rozwój firmy.
We wrzesniu 2001 roku, wraz z otwarciem pierwszego marketu w Bolesławcu – HYPERNOVA, w pasażu tego marketu powstała nasza kwiaciarnia. Było to bardzo trudna a zarazem trafna decyzja. W tym czasie logotyp z samego napisu zmienia się w znak słownograficzny. Literka „U” staje się wazonikiem dla bukietu kwiatowego.

Powstanie strony internetowej www.bukieciarz.com.pl
W 2005 roku powstaje strona internetowa kwiaciarni BUKIECIARZ. Ma być wizytówką firmy oraz miejscem prezentacji naszego portfolio. Dla potrzeb strony zmieniamy znak graficzny. Zmieniona została kolorystyka oraz czcionka. W literkę „A” wkomponowano elementy grafiki florystycznej. Element ten jest obecnie wspólny dla wszystkich logotypów GRUPY FLORYSTYCZNEJ FLORAND.


Rewitalizacja.
W roku 2007 wraz z remontem lokalu pilotażowej kwiaciarni dokonaliśmy kilka udoskonaleń w kwiaciarni wynikajacych z obserwacji codziennej pracy. Chcieliśmy aby otoczenie stało się przyjazne dla Klienta i dla pracowników. W tym czasie dokonaliśmy również rewitalizacji logotypu. Zmieniliśmy czcionkę, odcień, oraz dodaliśmy kwiatowe elementy graficzne.

 

Stworzenie pakietu franczyzowego.
W 2010 roku, po kilku latach mozolnej pracy nad stworzeniem pakietu franczyzowego jesteśmy gotowi na ogólnopolski rozwój w oparciu o partnerów franczyzowych. Jednym z elementów pakietu jest Księga Wizualizacji na potrzeby której opracowaliśmy nowy logotyp marki BUKIECIARZ. Jest to zmodyfikowany poprzedni znak, w którym zmienilismy barwę, czcionkę oraz dodaliśmy kolejny motyw kwiatowy.

 ®

Ochrona znaku.
W dniu 29 lipca 2011, po przeszło rocznym postępowaniu otrzymaliśmy decyzję z Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej o udzieleniu ochrony na znak towarowy słowno-graficzny BUKIECIARZ. Od tej pory możemy do znaku dodać symbol ®.

Czym jest marka?
Marka jest pojęciem złożonym, nieposiadającym jednolitej i jednoznacznej definicji.

Można powiedzieć, że marka to symbol, wzór lub ich kombinacja tworzona celem określenia dóbr lub usług danej firmy i wyróżnienia ich spośród konkurencji.

Marka to również produkt, który zapewnia korzyści oraz wartości dodane, które Klienci cenią w wystarczającym stopniu, aby dokonać zakupu.

Marka z perspektywy marketingowej to wizerunek i reputacja, z perspektywy biznesowej to model biznesowy wykorzystujący unikalność i siłę biznesu do generowania wzrostu i rozszerzania. Rozszerzania na nowe rynki, nowych klientów i nowe oferty.

Dla nas marka jest łącznikiem pomiędzy oczekiwaniami naszych Klientów a naszą filozofią działania.

Nasza marka jest obietnicą i zobowiązaniem stabilności i jednolitości, gwarancją jakości naszych produktów i usług.

Czym jest marka BUKIECIARZ?
BUKIECIARZ to marka z prostą, ale skuteczną filozofią. Filozofia, która stanowi podsumowanie tego, w co wierzymy. Pozwala nam budować z sukcesem obraz marki, który ma uniwersalne znaczenie dla ludzi. Filozofia prowadzi naszych pracownikowi i pozwala nam koncentrować się na skutecznym działaniu.

Wyznawane przez nas wartości kierują naszym zachowaniem. Pomagają nam przekazywać inspirujące idee i wzmacniają przekonanie, że Klient powinien zawsze być na pierwszym miejscu. Te wartości wskazują z jednej strony, co powinniśmy robić, a z drugiej, w jaki sposób należy to realizować. Mają uniwersalne zastosowanie. Stosowane wspólnie z filozofią marki sprawiają, że kwiaciarnia BUKIECIARZ jest niepowtarzalna i wyjątkowa.

Identyfikacja BUKIECIARZ
Tożsamość wizualna BUKIECIARZ jest cennym elementem marki. Pomaga ludziom rozpoznać nasze usługi i działa jak gwarancja jakości i oryginalności. Nasza identyfikacja wizualna to nie tylko znak, to także sposób używania koloru, wybierania zdjęć, tworzenia tekstów, a nawet barwy oświetlenia sklepu. Nasza tożsamość jest rozpoznawalna ponieważ jest atrakcyjna, charakterystyczna i konsekwentnie stosowana.

Logotyp
 
Prostota naszego logo powoduje, że jest to bardzo silny w swoim wyrazie znak graficzny. Logotyp składa się ze słowa BUKIECIARZ, z wkomponowanym w literę „A” motywem roślinnym.

Czcionka oraz motyw roślinny w literze „A” stanowi połączenie z innymi logotypami marek  GRUPY FLORYSTYCZNEJ FLORAND.

Last modified on Wednesday, 04 April 2012 16:45
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl

Bukieciarz

Kwiatom od dawna przypisuje się niezwykłą moc, dlatego tak często towarzyszą różnym wydarzeniom, wręcza się je przy różnych okazjach, ale również bez konkretnej przyczyny. Bukiety z kwiaciarni BUKIECIARZ to najmodniejsze kompozycje i aranżacje kwiatowe, chętnie kupowane przez Klientów ze względu na ich niezwykły wygląd, piękny zapach i szeroki wachlarz możliwości jakie stwarzają, które same w sobie pełnią funkcję niezwykłego podarunku, ponieważ wzruszają i zaskakują. Te oryginalne w formie aranżacje, spowodują, że ten kto je wręczy na długo pozostanie w pamięci obdarowanej osoby.

Więcej

 
 
 

Ponadto, dzięki nim, można wyrazić swój podziw dla kogoś, przeprosić, podziękować, złożyć życzenia, czy wreszcie zaskoczyć. Idealnie zastępują sms`y oraz e-maile, czyli narzędzia pozbawione emocji. Należy pamiętać, że kwiaty przełamują bariery w kontaktach i łagodzą relacje między ludźmi. Nasi Klienci wiedzą, że warto otaczać się kwiatami, ponieważ nic tak jako one nie wprawia w dobry humor. W każdej sytuacji warto mieć przy sobie kompozycję kwiatową, która będzie się nam kojarzyć z miłymi chwilami.

Kierunkiem dalszego rozwoju sieci kwiaciarni BUKIECIARZ jest franczyza, czyli transfer do niezależnych kwiaciarni sprawdzonej i przetestowanej w zróżnicowanych warunkach rynkowych koncepcji działalności, w celu zmniejszenia ryzyka ekonomicznego prowadzenia kwiaciarni, jak i osiągania zadowalających wyników sprzedażowych. Bezpieczna forma biznesu, jaką jest franczyza ułatwia wejście na rynek początkującym przedsiębiorcom, jak i szybszy rozwój doświadczonym właścicielom kwiaciarni, ponieważ z istoty rzeczy model biznesu franczyzowego musi przynosić korzyść obydwu stronom umowy franczyzowej. Korzyść bardzo istotną, pozwalającą bowiem, na wykorzystywanie wielu składników know-how, dostęp do których zapewnia uczestnictwo w sieci.

Kwiaty na każdą okazję

• Bogaty asortyment kwiatów ciętych.
• Duży wybór roślin doniczkowych.
• Upominki, elementy wyposażenia wnętrz.
• Bukiety okolicznościowe.
• Florystyka ślubna.
• Florystyka żałobna.
• Dekoracje świąteczne.
• Kwiaty dla VIP - usługi florystyczne dla firm.

BOLESŁAWIEC - kwiaciarnie

Ul. 10 marca 1 (pasaż Carrefour) – tel. 075 6445574
Ul. Sierpnia 80 nr 17 – tel. 075 6445573
Ul.Karola Miarki 16/1 - tel. 075 6445577
Ul. Wesoła 25 paw.207 – tel. 075 7326002
Bożejowice 1 - tel. 075 6449180

Bukieciarz

Klimat bożonarodzeniowy powoli wkracza do naszych kwiaciarni

Klimat bożonarodzeniowy powoli w…

Kwiaciarnia to nie tylko kwiaty. W naszych kwiaciarniach...

Nadchodzi jesień

Nadchodzi jesień

Już żółte liście złotymi smugi, W korowód słońca...

Promocja - roczny abonament na bukiety

Promocja - roczny abonament na b…

Dla Klientów, którzy często kupują bukiety kwiatów przygotowaliśmy...

Dzień Matki

Dzień Matki

Zbliża się Dzień Mamy, nie zapomnij o pięknym...

Wiosna w kwiaciarni Bukieciarz

Wiosna w kwiaciarni Bukieciarz

Za oknem szaro, buro. Zima powoli odpuszcza, śnieg...

Na kryzys luksusowe kwiaty

Na kryzys luksusowe kwiaty

Wszyscy dookoła mówią o kryzysie, a my do...

Walentynkowa promocja

Walentynkowa promocja

Specjalna promocja WALENTYNKOWA! 4 amarylisy RED LION z dodatkiem...

Gwiazda Betlejemska - biografia hollywoodzkiej gwiazdy

Gwiazda Betlejemska - biografia …

Ścieżka światowej kariery! Gwiazda Betlejemska pochodzi z Ameryki Środkowej...

Marka Bukieciarz

Marka Bukieciarz

HISTORIA MARKI BUKIECIARZ

Florum nr 04 (75) 2011

Florum nr 04 (75) 2011

W kwietniowym numerze florystycznego miesięcznika FLORUM zamieszczono artykuł z prezentacją...

Zaczarowani kwiatami

Zaczarowani kwiatami

Drogi Kliencie! To okazja, której nie możesz zmarnować! Razem z...

Kwiaty idealnym prezentem

Kwiaty idealnym prezentem

Urodziny, rocznica ślubu, oświadczyny czy baby shower -...

Niebieskie róże

Niebieskie róże

W Japonii zaprezentowano genetycznie modyfikowaną nową odmianę niebieskich...

Nowość - biała róża White Naomi!

Nowość - biała róża White Naomi!

Holenderskie firmy ogrodnicze Roseworld i Schreurs z przyjemnością...

Początki działalności kwiaciarni…

Pierwsze dni i lata działalności kwiaciarni Bukieciarz.