Print this page
× Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl

Marka Bukieciarz

 • 07 September 2011
 • Written by 
 • Print
 • font size decrease font size decrease font size increase font size increase font size
 • HISTORIA MARKI BUKIECIARZ

   

   

  Założenie firmy.
  We wrześniu 1994 roku powstała nasza pierwsza kwiaciarnia w Lubaniu. Był to początek firmy BUKIECIARZ. Na tym etapie nie myślelismy jeszcze o marce. Nasze logo ograniczało się do napisu KWIACIARNIA oraz imienia i nazwiska właściciela.

   

  Pierwsza kwiaciarnia w Bolesławcu.
  W lipcu 1996 roku otworzyliśmy pierwszą kwiaciarnię w Bolesławcu na nowym Targowisku Miejskim przy ulicy Wesołej. W tym czasie zaczęliśmy zwracać uwagę na szczegóły. Graficzny element kwiatowy przy nazwie firmy miał wyróżnić nas wśród konkurencji.

    

  Powstanie marki BUKIECIARZ.
  W roku 1999 wraz z rozpoczęciem działań marketingowych zaczęliśmy myśleć o zmianie nazwy firmy. Miała to być polska nazwa związana z branżą, wskazująca w jednym słowie co robimy na co dzień. W ten sposób powstała nazwa kwiaciarni - BUKIECIARZ.

  Rozwój firmy.
  We wrzesniu 2001 roku, wraz z otwarciem pierwszego marketu w Bolesławcu – HYPERNOVA, w pasażu tego marketu powstała nasza kwiaciarnia. Było to bardzo trudna a zarazem trafna decyzja. W tym czasie logotyp z samego napisu zmienia się w znak słownograficzny. Literka „U” staje się wazonikiem dla bukietu kwiatowego.

  Powstanie strony internetowej www.bukieciarz.com.pl
  W 2005 roku powstaje strona internetowa kwiaciarni BUKIECIARZ. Ma być wizytówką firmy oraz miejscem prezentacji naszego portfolio. Dla potrzeb strony zmieniamy znak graficzny. Zmieniona została kolorystyka oraz czcionka. W literkę „A” wkomponowano elementy grafiki florystycznej. Element ten jest obecnie wspólny dla wszystkich logotypów GRUPY FLORYSTYCZNEJ FLORAND.


  Rewitalizacja.
  W roku 2007 wraz z remontem lokalu pilotażowej kwiaciarni dokonaliśmy kilka udoskonaleń w kwiaciarni wynikajacych z obserwacji codziennej pracy. Chcieliśmy aby otoczenie stało się przyjazne dla Klienta i dla pracowników. W tym czasie dokonaliśmy również rewitalizacji logotypu. Zmieniliśmy czcionkę, odcień, oraz dodaliśmy kwiatowe elementy graficzne.

   

  Stworzenie pakietu franczyzowego.
  W 2010 roku, po kilku latach mozolnej pracy nad stworzeniem pakietu franczyzowego jesteśmy gotowi na ogólnopolski rozwój w oparciu o partnerów franczyzowych. Jednym z elementów pakietu jest Księga Wizualizacji na potrzeby której opracowaliśmy nowy logotyp marki BUKIECIARZ. Jest to zmodyfikowany poprzedni znak, w którym zmienilismy barwę, czcionkę oraz dodaliśmy kolejny motyw kwiatowy.

   ®

  Ochrona znaku.
  W dniu 29 lipca 2011, po przeszło rocznym postępowaniu otrzymaliśmy decyzję z Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej o udzieleniu ochrony na znak towarowy słowno-graficzny BUKIECIARZ. Od tej pory możemy do znaku dodać symbol ®.

  Czym jest marka?
  Marka jest pojęciem złożonym, nieposiadającym jednolitej i jednoznacznej definicji.

  Można powiedzieć, że marka to symbol, wzór lub ich kombinacja tworzona celem określenia dóbr lub usług danej firmy i wyróżnienia ich spośród konkurencji.

  Marka to również produkt, który zapewnia korzyści oraz wartości dodane, które Klienci cenią w wystarczającym stopniu, aby dokonać zakupu.

  Marka z perspektywy marketingowej to wizerunek i reputacja, z perspektywy biznesowej to model biznesowy wykorzystujący unikalność i siłę biznesu do generowania wzrostu i rozszerzania. Rozszerzania na nowe rynki, nowych klientów i nowe oferty.

  Dla nas marka jest łącznikiem pomiędzy oczekiwaniami naszych Klientów a naszą filozofią działania.

  Nasza marka jest obietnicą i zobowiązaniem stabilności i jednolitości, gwarancją jakości naszych produktów i usług.

  Czym jest marka BUKIECIARZ?
  BUKIECIARZ to marka z prostą, ale skuteczną filozofią. Filozofia, która stanowi podsumowanie tego, w co wierzymy. Pozwala nam budować z sukcesem obraz marki, który ma uniwersalne znaczenie dla ludzi. Filozofia prowadzi naszych pracownikowi i pozwala nam koncentrować się na skutecznym działaniu.

  Wyznawane przez nas wartości kierują naszym zachowaniem. Pomagają nam przekazywać inspirujące idee i wzmacniają przekonanie, że Klient powinien zawsze być na pierwszym miejscu. Te wartości wskazują z jednej strony, co powinniśmy robić, a z drugiej, w jaki sposób należy to realizować. Mają uniwersalne zastosowanie. Stosowane wspólnie z filozofią marki sprawiają, że kwiaciarnia BUKIECIARZ jest niepowtarzalna i wyjątkowa.

  Identyfikacja BUKIECIARZ
  Tożsamość wizualna BUKIECIARZ jest cennym elementem marki. Pomaga ludziom rozpoznać nasze usługi i działa jak gwarancja jakości i oryginalności. Nasza identyfikacja wizualna to nie tylko znak, to także sposób używania koloru, wybierania zdjęć, tworzenia tekstów, a nawet barwy oświetlenia sklepu. Nasza tożsamość jest rozpoznawalna ponieważ jest atrakcyjna, charakterystyczna i konsekwentnie stosowana.

  Logotyp
   
  Prostota naszego logo powoduje, że jest to bardzo silny w swoim wyrazie znak graficzny. Logotyp składa się ze słowa BUKIECIARZ, z wkomponowanym w literę „A” motywem roślinnym.

  Czcionka oraz motyw roślinny w literze „A” stanowi połączenie z innymi logotypami marek  GRUPY FLORYSTYCZNEJ FLORAND.

  Last modified on Wednesday, 04 April 2012 16:45
  × Uwaga! Serwis florand nie jest już atkualizowany, zapraszamy na naszą nową stronę wsparcieflorystow.pl