Dzisiaj jest: 5 Sierpień 2021    |    Imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian

W najnowszym numerze NDiO-flora znajdziecie wiele inspiracji na temat florystyki ślubnej. Ponadto w numerze: Raz dwa trzy - instrukcje jak samemu zrobić bukiety, kompozycje i dekoracje samochodu; artykuł o fińskiej florystyce z Pirjo Koppi. Polecam korespondencję Tomasza Max Kuczyńskiego z Francji - "Konkurs w Reims", oraz artykuł w dziale Florysta Radzi, gdzie Magdalena Birula-Białynicka proponuje niecodzienne kreacje bukietu ślubnego. Warto również przeczytać artykuł w dziale Okiem Praktyka, gdzie w artykule "Pod własnym czy cudzym szyldem?" przedstawiam zalety i wady współpracy franczyzowej. Obszerniejszy tekst na ten temat można przeczytać w dziale KONSULTANT.

Oferta kwiaciarni to nie tylko kwiaty i bukiety. Dużą część oferowanego naszym klientom asortymentu stanowią upominki i artykuły dekoracyjne. Często klienci zamawiają bukiet, a przy okazji wybierają oryginalny upominek. Wiele uwagi zwracamy na to, aby w kwiaciarniach Bukieciarz oferować naszym klientom oryginalny asortyment, w specjalnie skomponowanych kolekcjach.

Dla Klientów, którzy często kupują bukiety kwiatów przygotowaliśmy specjalną ofertę promocyjną. Jeśli lubisz kupować kwiaty? Lubisz wręczać piękne bukiety? Lubisz mieć zawsze piekny bukiet w swoim otoczeniu? Jeżeli choc raz odpowiedź brzmi tak - ta oferta jest dla Ciebie!

Święta Bożego Narodzenia to coś więcej niż udekorowana choinka i dwanaście potraw na stole. Marzysz o tym, aby odtworzyć świąteczny wystrój domu, który pamiętasz jeszcze z dziecięcych lat?

 

Wystawa w Instytucie Sztuki Współczesnej

Z myślą o nadchodzących świętach organizacja Stars for Europe, zrzeszająca producentów gwiazdy betlejemskiej, przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, przygotowała w Instytucie Sztuki Współczesnej w Londynie wystawę z kompozycjami bożonarodzeniowymi z gwiazdą betlejemską.

W projekcie wzięło udział siedmiu wybitnych florystów z Wielkiej Brytanii, którzy przygotowali aranżacje w pięciu odmiennych stylach: od vintage po glamour. Dzięki wszechstronności poinsecji każda kompozycja stołu zyskała indywidualny charakter.

 

Kwiaciarnia to nie tylko kwiaty. W naszych kwiaciarniach możesz kupć również oryginalne upominki oraz różnego rodzaju artykuły dekoracyjne. Jak co roku w połowie listopada rozpoczynamy przebudowę ekspozycji w naszych kwiaciarniach. Od wczoraj w kwiaciarni Bukieciarz w pasażu Carrefour w Bolesławcu panuje totalny bałagan. Ale już dzisiaj po południu zaczyna wyłaniać się pewien ład. Mamy taką dobrą praktykę w sposobie ekspozycji, że przygotowujemy kilka miejsc w odmiennych stylach i kolorystyce.

 

„Podróże kształcą” - każdy podróżnik, może to potwierdzić. Chcielibyśmy w naszym działaniu wyjść poza potoczne znaczenie tego przysłowia. Aby podróże kształciły jeszcze bardziej. Czy można połączyć podróże do pięknych miejsc w Europie i na świecie, błogi wypoczynek, zwiedzanie ciekawych miejsc i warsztaty florystyczne pod okiem mistrza florystyki? Jesteśmy przekonani, że tak! Od wielu lat łączymy pasję do podróży z pasją do florystyki! Monika i Andrzej Dąbrowscy z Akademii Florystycznej zapraszają na cykliczne wyjazdowe warsztaty pod nazwą „Podróże kształcą florystycznie”! Chcemy wspólnie z Wami zwiedzać najpiękniejsze miejsca na świecie w poszukiwaniu florystycznych inspiracji. 

Święta Bożego Narodzenia dopiero za ponad miesiąc, ale już warto szukać inspiracji i myśleć o kompozycjach, które będziemy proponować naszym klientom. Najnowsze wydanie dwumiesięcznika Nasz Dom i Ogród - Flora na pewno będzie znakomitym źródłem inspiracji. Znajdziecie w nim kilka przykładów na świąteczne dekoracje z pokazu organizowanego w ubiegłym roku przez Grupę Florystyczna Florand - „Boże Narodzenie klasycznie i nowocześnie”.

Sztuczne piękno…?

Jak zwiększyć sprzedaż kwiatów sztucznych i dodatków florystycznych w centrach ogrodniczych? To proste… Zadbaj o dostępność zróżnicowanego asortymentu wysokiej jakości, eksperymentuj z kształtami i kolorami oraz pokaż klientowi konkretne rozwiązania aranżacyjne.

Oferta kwiaciarni to nie tylko kwiaty, bukiety i dekoracje florystyczne. Dużą część oferowanego naszym klientom asortymentu stanowią upominki i artykuły dekoracyjne. Często klienci zamawiają bukiet, a przy okazji wybierają oryginalny upominek. Wiele uwagi zwracamy na to, aby w kwiaciarniach Bukieciarz oferować naszym klientom oryginalny asortyment, przede wszystkim unikalne produkty galeryjne. Naszym ulubionym asortymentem są ceramiczne figurki. Tym razem pod nową dostawę ceramicznych arcydzieł zmieniliśmy ekspozycję w naszej kwiaciarni.