Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 142
Dzisiaj jest: 5 Sierpień 2021    |    Imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian

Już żółte liście złotymi smugi,
W korowód słońca jeden za drugim,
Niczym papugi fruną z drzew
I strumień rześki, jeszcze cieplutki,
Płynie powoli, a w nim dwie łódki:
Wrzesień, Październik ścigają się

Już dotarło do mnie wrześniowo - październikowe wydanie czasopisma dla florystów. A w nim: relacja z Międzynarodowych Targów Roślinnych w Essen, gdzie zaprezentowano miedzy innymi nieograniczone możliwości wykorzystania chryzantem we florystyce.

Nasze kwiaciarnie uruchomiły program lojalnościowy dla swoich klientów bez kart i czytników na platformie Freebee.

Od wielu lat planowałem wprowadzenie kart lojalnościowych dla klientów kwiaciarni Bukieciarz i salonu florystycznego Amazonia. Jednak zawsze napotykałem bariery w postaci wysokich kosztów i skomplikowanych procedur wprowadzenia systemu i późniejszego rozliczania. Dodatkową wątpliwością była ilość kart lojalnościowych różnych firm w moim portfelu, po jakimś czasie przestałem je po prostu nosić ze sobą i nie chciałem aby tak samo postąpili nasi klienci. W ostatnim czasie natrafiłem na ogólnopolska platformę Freebee. Ujęły mnie jej proste zasady, niskie koszty, bezpieczeństwo, dostepność i skala działania.

„Podróże kształcą” - każdy podróżnik, może to potwierdzić. Chcielibyśmy w naszym działaniu wyjść poza potoczne znaczenie tego przysłowia. Aby podróże kształciły jeszcze bardziej. Czy można połączyć podróże do pięknych miejsc w Europie, błogi wypoczynek i warsztaty florystyczne pod okiem mistrza florystyki? Jesteśmy przekonani, że tak! Od wielu lat łączymy pasję do podróży z pasją do florystyki! Monika i Andrzej Dąbrowscy z Akademii Florystycznej oraz Tomasz Max Kuczyński zapraszają na cykliczne wyjazdowe warsztaty pod nazwą „Podróże kształcą florystycznie”! Chcemy wspólnie z Wami zwiedzać najpiękniejsze miejsca w Europie w poszukiwaniu florystycznych inspiracji.

 

Poczuj się olimpijskim zwycięzcą! W sierpniu - miesiącu olimpijskim - w kwiaciarniach Bukieciarz i salonie florystycznym Amazonia, już za 59 zł możesz kupić taki bukiet jaki otrzymują zwycięzcy podczas ceremoni dekoracji.

bukiet olimpijski 07

Imponująca część artystyczna otwarcia  Igrzysk Olimpijskich w Londynie zakończona. Po przemarszu reprezentacji wszystkich uczestniczących krajów igrzyska otworzyła królowa Elżbieta II. Młodzi brytyjscy sportowcy zapalili znicz olimpijski. Czas rozpocząć rywalizację sportową! Pierwsze finały wyłaniające olimpijskich zwycięzców i ceremonie rozdania medali już za nami. Wszyscy sportowcy stający na podium oprócz medali otrzymają również bukiety kwiatów. Z jakich kwiatów będą wykonane? Kto jest projektantem bukietu olimpijskiego? Kto go wykona?

Jak rozprzestrzenić swoje geny, gdy jesteś przykuty do jednego miejsca? Kusząc zwierzęta, w tym i nas – ludzi, by cię pokochały.

  • 24 July 2012
  • Written by

12 i 13 lipca Ogrodzie Botanicznym w Powsinie odbył się egzamin na mistrza florystyki.

W najnowszym numerze magazynu florystycznego Nasz Dom i Ogród: odważne kolorystyczne pomysły na bukiet ślubny, ciekawe przykłady butonierek, dekoracji samochodów i stołów.

  • 28 June 2012
  • Written by

Bukiety i kompozycje wręczane artystom i znanym osobistościom wywołują zawsze wachlarz uczuć - zdumienie, podziw i entuzjazm. Przygotowaniom do wyjątkowych wydarzeń, podczas których wręczane są kwiaty, nierzadko towarzyszy pytanie „jak tym razem wyglądać będzie bukiet?” Tym razem chcielibyśmy pokazać Wam nie tylko sam wynik pracy florysty, ale wymagający wiele pracy proces przygotowań kwiatowej kompozycji. Niech za przykład posłuży fotorelacja z przygotowań bukietu dla Miss Polonia 2012.

W najnowszy numerze magazynu florystycznego Nasz Dom i Ogród: piękne, letnie wianki i rusałki, kompozycje z wykorzystaniem gwiazdy wśród kwiatów – anturium, relacja z VII Florystycznych Mistrzostw Polski oraz florystyczne stroje prezentowane podczas targów Flowers & HorTech 2012 – Show na Broniszach.