Dzisiaj jest: 5 Sierpień 2021    |    Imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian

W ciągu kilku ostatnich lat, kwestie dotyczące ekologii oraz ochrony środowiska stały się bardzo ważne. Zastanawiamy się nad wtórnym wykorzystaniem odpadów oraz staramy się oszczędzać zasoby ziemi. Urządzając mieszkanie, sięgamy po naturalne elementy, m.in. piękne, surowe drewno. Wykorzystujemy również stare elementy dekoracyjne i łączymy je w taki sposób, aby powstało „coś z niczego”. Szarość jesiennych dni i surowość ekologicznych wnętrz ożywimy kompozycjami z kwiatów o intensywnych kolorach.

Tydzień w barwie pomarańczowej – ogień. Barwa ognia, bogactwa i zabawy. Również symbol ciepła, zabawy i obfitości. Przynosi nam na myśl pozytywne skojarzenia, takie jak: humor, radość, przyjaźń, spontaniczność i ciepła osobowość. Termin akcji: wtorek  14.04.2009 - niedziela  19.04.2009

Na wszystkie rośliny w kolorze pomarańczowym rabat 20%.

Tydzień w barwie różowej – delikatność. Barwa delikatności, młodości i romantyzmu. Również symbol wiosny, szyku, honoru, zrozumienia i respektu. Przynosi nam na myśl pozytywne skojarzenia, takie jak: królewska postawa, wyszukany styl, zadbany, opiekuńczy i chroniący. Termin akcji poniedziałek  06.04.2009 - niedziela  12.04.2009

Na wszystkie rośliny w kolorze różowym rabat 20%.

Zbliża się Wielkanoc, czyli najważniejsze święto w tradycji chrześcijańskiej. Na tę okazję floryści proponują różnorodne kompozycje kwiatowe nawiązujące do wiosennej tendencji „Inspirowane przez naturę” (Participate to create), które nadadzą wnętrzom świąteczny nastrój.

Tempo, w jakim żyjemy, powoduje, że coraz rzadziej mamy czas na odpoczynek i relaks w domowym zaciszu. Przestaliśmy spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, a natura nigdy nie była nam tak obca. Wieczny pośpiech sprawia, że nie doceniamy piękna, które nas otacza oraz wprowadza nas w dobry nastrój. Dlatego też, wraz z nadejściem wiosny, styliści i floryści proponują, aby porzucić rutynę i bawić się kształtami, kolorami i fakturą, pokazując, co tak naprawdę w nas drzemie. Namawiają, żeby poprzez sztukę tworzenia wyrażać swoje uczucia i popuścić wodze fantazji.

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet.

Święto to pierwszy raz było obchodzone w roku 1911. Ustanowiono je dla upamiętnienia walki o prawa wyborcze i lepsze warunki pracy. W roku 1908 w Nowym Jorku 15 tysięcy pracownic fabryki tekstylnej strajkowało walcząc o swoje prawa Właściciel fabryki zamknął kobiety - próbując nie dopuścić do większego rozgłosu akcji. Niestety nagle wybuchł pożar w którym zginęło 129 kobiet.

Wraz z pierwszym mrozem za oknem do naszych kwiaciarni zawitała aura zimowa i świąteczna. W tym roku przygotowaliśmy wyjątkowo bogatą ofertę oryginalnych elementów dekoracji świątecznych i zimowych.

Motywy ludowe oraz symbolika baśni i legend to trendy, obowiązujące jesienią i zimą 2008 roku. Aranżacje kwiatowe oraz modę utrzymaną w duchu tych tendencji można było obejrzeć na Międzynarodowym Pokazie Florystycznym „Flower Fashion cz. II”, który odbył się 21 października br. w Broniszach.

Tej jesieni w kompozycjach kwiatowych dominują lilie, astry i mieczyki. Nie powinno w nich jednak zabraknąć krokoszy – przypominających osty, fantastycznych kwiatów, które zmieniają kolor z żółtego na pomarańczowy. Elementami nadającymi kompozycjom ludowy charakter są zioła, zboża i owoce oraz proste, masywne wazony.

Zainspirowani pokazem florystycznym "Wnętrze gwarancją sukcesu" oraz wyciągając wnioski z seminarium "Zasady wystroju kwiaciarń" postanowiliśmy dokonać metamorfozy naszej kwiaciarni. Dodatkowo zmobilizowała nas do tego zmiana właściciela pasażu w którym wynajmujemy lokal.

Page 10 of 11