Dzisiaj jest: 8 Grudzień 2021    |    Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian

Chińczycy chcą zdominować światowy rynek kwiatów ciętych. Techniki pakowania mają już opanowane a chęci ogromne.

Kryzys gospodarczy i niezwykle mroźna zima może doprowadzić do ogromnych problemów na rynku kwiatów. Kolumbijscy hodowcy, którzy w okresie walentynek eksportują ponad 450 milionów kwiatów przyznają, że sytuacja jest poważna.

Copyright (2012) Thomson Reuters

Flora Holland - największa na świecie giełda kwiatowa. Przetwarza ponad dwanaście miliardów kwiatów i roślin rocznie. Moim zdaniem jest to najlepiej zrobiony film o biznesie florystycznym.

25 grudnia 2011 roku w przytulnej sali Opery im Galiny Wiszniewskiejej w Moskwie odbył się pokaz „Style 'n' Fashion Christmas Night Floral Performance”. Organizatorem show był Araik Galstyan, florysta, założyciel moskiewskiej szkoły florystycznej. Był to już drugi pokaz w tematyce bożonarodzeniowej zorganizowany przez Galstyana, wraz z nim w pokazie uczestniczyli floryści Tomas de Bruyne (Mistrz Belgii) i Daniel Santamaria z Hiszpanii, nauczyciele z jego szkoły oraz Rosjanka Natalia Zhizhko - zwyciężczyni Europa Cup 2011.

W bolesławieckiej telewizji AZART SAT można było obejrzeć reportaż „Wariacje świąteczne” nagrany w listopadzie na zorganizowanym przez nas pokazie florystycznym „Boże Narodzenie klasycznie i nowocześnie”. Reportaż oprócz pięknie sfilmowanych dekoracji świątecznych i bukietów zawiera ciekawe wywiady z florystami i dekoratorkami biorącymi udział w pokazie.