Dzisiaj jest: 16 Styczeń 2021    |    Imieniny obchodzą: Marceli, Włodzimierz, Bernard

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian

Tempo, w jakim żyjemy, powoduje, że coraz rzadziej mamy czas na odpoczynek i relaks w domowym zaciszu. Przestaliśmy spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, a natura nigdy nie była nam tak obca. Wieczny pośpiech sprawia, że nie doceniamy piękna, które nas otacza oraz wprowadza nas w dobry nastrój. Dlatego też, wraz z nadejściem wiosny, styliści i floryści proponują, aby porzucić rutynę i bawić się kształtami, kolorami i fakturą, pokazując, co tak naprawdę w nas drzemie. Namawiają, żeby poprzez sztukę tworzenia wyrażać swoje uczucia i popuścić wodze fantazji.

Motywy ludowe oraz symbolika baśni i legend to trendy, obowiązujące jesienią i zimą 2008 roku. Aranżacje kwiatowe oraz modę utrzymaną w duchu tych tendencji można było obejrzeć na Międzynarodowym Pokazie Florystycznym „Flower Fashion cz. II”, który odbył się 21 października br. w Broniszach.

Tej jesieni w kompozycjach kwiatowych dominują lilie, astry i mieczyki. Nie powinno w nich jednak zabraknąć krokoszy – przypominających osty, fantastycznych kwiatów, które zmieniają kolor z żółtego na pomarańczowy. Elementami nadającymi kompozycjom ludowy charakter są zioła, zboża i owoce oraz proste, masywne wazony.

Zainspirowani pokazem florystycznym "Wnętrze gwarancją sukcesu" oraz wyciągając wnioski z seminarium "Zasady wystroju kwiaciarń" postanowiliśmy dokonać metamorfozy naszej kwiaciarni. Dodatkowo zmobilizowała nas do tego zmiana właściciela pasażu w którym wynajmujemy lokal.

Zaraz po przyjeździe z Barcelony uczestniczyliśmy w międzynarodowy pokazie florystycznym "Wnętrze gwarancją sukcesu", które odbyło się 18.10.2007 r. na Warszawskim Rolno-Spożywczym Rynku Hurtowym S.A. Bronisze. Pokaz prowadziły mistrzynie florystyki: Berit Skottgaard Larsen (Dania), Brigitte Heinrichs (Niemcy) oraz Herma Sinnema (Holandia).

Page 3 of 3