Dzisiaj jest: 30 Czerwiec 2022    |    Imieniny obchodzą: Emilia, Lucyna, Arnold

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian

Wystawa w Instytucie Sztuki Współczesnej

Z myślą o nadchodzących świętach organizacja Stars for Europe, zrzeszająca producentów gwiazdy betlejemskiej, przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, przygotowała w Instytucie Sztuki Współczesnej w Londynie wystawę z kompozycjami bożonarodzeniowymi z gwiazdą betlejemską.

W projekcie wzięło udział siedmiu wybitnych florystów z Wielkiej Brytanii, którzy przygotowali aranżacje w pięciu odmiennych stylach: od vintage po glamour. Dzięki wszechstronności poinsecji każda kompozycja stołu zyskała indywidualny charakter.

 

Kwiaciarnia to nie tylko kwiaty. W naszych kwiaciarniach możesz kupć również oryginalne upominki oraz różnego rodzaju artykuły dekoracyjne. Jak co roku w połowie listopada rozpoczynamy przebudowę ekspozycji w naszych kwiaciarniach. Od wczoraj w kwiaciarni Bukieciarz w pasażu Carrefour w Bolesławcu panuje totalny bałagan. Ale już dzisiaj po południu zaczyna wyłaniać się pewien ład. Mamy taką dobrą praktykę w sposobie ekspozycji, że przygotowujemy kilka miejsc w odmiennych stylach i kolorystyce.

 

Już żółte liście złotymi smugi,
W korowód słońca jeden za drugim,
Niczym papugi fruną z drzew
I strumień rześki, jeszcze cieplutki,
Płynie powoli, a w nim dwie łódki:
Wrzesień, Październik ścigają się

Międzynarodowe Targi Kwiatów, Ogrodnictwa i Florystyki odbyły się w dniach 20 – 22 marca 2012 na Rynku Hurtowym w Broniszach pod Warszawą. Zorganizowane zostały po raz pierwszy w Polsce przez holenderską firmę BTO Exhibitions BV.

walentynki 1999_01

Przegladajac archiwum zdjeć natknąłem się na zdjęcia z walentynkowego pokazu florystycznego w Poznaniu w 1999 roku. Był to chyba pierwszy pokaz florystyczny, na którym mogliśmy podziwiać kunszt florystów holenderskich. W tym dniu inspirowali nas pomysłami na bukiety i kompozycje na Dzień Zakochanych. Była to bardzo interesująca impreza, a kompozycje wciąż aktualne.

04 lutego 2012 odbyło się wielkie wydarzenie Flower Fashion Show, w którym uczestniczyli floryści z Rosji, Mołdawii, Polski, Łotwy i Białorusi. Na pokazie można było podziwiać prace polskich florystek: Moniki Bębenek, Magdaleny Birula-Białynickiej oraz Karoliny Ładyżyńskiej.

Page 1 of 3