Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 142
Dzisiaj jest: 24 Maj 2022    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian
  • 24 July 2012
  • Written by

12 i 13 lipca Ogrodzie Botanicznym w Powsinie odbył się egzamin na mistrza florystyki.

  • 28 June 2012
  • Written by

Bukiety i kompozycje wręczane artystom i znanym osobistościom wywołują zawsze wachlarz uczuć - zdumienie, podziw i entuzjazm. Przygotowaniom do wyjątkowych wydarzeń, podczas których wręczane są kwiaty, nierzadko towarzyszy pytanie „jak tym razem wyglądać będzie bukiet?” Tym razem chcielibyśmy pokazać Wam nie tylko sam wynik pracy florysty, ale wymagający wiele pracy proces przygotowań kwiatowej kompozycji. Niech za przykład posłuży fotorelacja z przygotowań bukietu dla Miss Polonia 2012.

Czy wiecie, że strona WWW ma już 23 lata! W marcu 1989 roku Tim Berners-Lee oraz Robert Cailliau złożyli do CERN-u projekt stworzenia sieci dokumentów hipertekstowych, o nazwie World Wide Web. Miał to być zbiór dokumentów hipertekstowych, który miał ułatwić pracę w CERN-ie. W grudniu 1990 roku Tim Berners-Lee stworzył podstawy HTML i pierwszą stronę internetową. Dwa lata później została napisana pierwsza graficzna przeglądarka WWW o nazwie Mosaic.

4 lutego w Kijowie, w ramach festiwalu kwiatowych idei Flower Party, znany moskiewski florysta Araik Galstyan stworzył na żywo unikalny strój z kwiatów. Prawie 12 metrowa (11,92 m) florystyczna suknia powstała z dwóch tysięcy sztuk orchidei odmiany Vanda Blue Magic. Wieczorowa suknia z niebieskich storczyków pięknem i blaskiem nie ustępuje sukniom z  aksamitu i jedwabiu. Powszechnie wiadomo, że każde dzieło sztuki ma nie tylko walory estetyczne, ale również wartość materialną. Według projektanta Araika Galstyan, wspaniała suknia z orchidei Vanda Blue Magic może kosztować w butiku co najmniej 100 tysięcy euro!

KOA (Kopen Op Afstand) jest programem służącym do dokonywania zakupu na giełdzie FloraHolland. Umożliwia on kupującym z całego świata, bezpośredni zakup kwiatów i roślin doniczkowych bezpośrednio z zegarów aukcyjnych FloraHolland, bez udziału pośredników.

Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny to dni pełne zadumy i refleksji nad przemijaniem oraz rodzinnych spotkań przy grobach bliskich.

Page 4 of 5