Dzisiaj jest: 15 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Henryk, Włodzimierz, Brunon

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian

Zapraszam chętnych z branży florystycznej do wzięcia udziału w dwudniowym szkoleniu  pt. KOREPETYCJE Z BIZNESU FLORYSTYCZNEGO, które odbędzie się w dniach:

16-17 września 2013 r. w Bolesławcu

W maju przypada Dzień Matki w wielu europejskich krajach, wzrasta popyt na kwiaty i ma to bezpośredni wpływ na zwyżki cen kwiatów na giełdach holenderskich.

W ostatnim tygodniu kwiatnia zdecydowanie wzrosła cena anturium Tropical, lekko wzrosły ceny chryzantemy Bacardi i róży Red Naomi. W pierwszym tygodniu maja ceny anturium utrzymały się na tym samym poziomie, chryzantema po lekkiej zwyżce w poniedziałek w kolejnych dniach zaczęła tanieć, natomiast drożeć zaczęły róże. Wzrost cen był spowodowany większymi zakupami na rynek hiszpański i portugalski, gdyż w pierwszą niedzielę maja (05.05) świętuje sie tam Dzień Matki.

Bez wątpienia najwięcej europejskich mam (w Austrii, Belgii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Ukrainie i Włoszech) obchodzi swoje święto w drugą niedzielę maja (w tym roku 12.05), co ma bezpośredni wpływ na wzrost cen kwiatów w tym okresie na giełdach holenderskich.

Na co dzień zajmuję się biznesem kwiatowym, świadczę usługi doradcze, piszę artykuły na temat branży florystycznej oraz interesuję się analizami, statystykami rynku kwiatowego. Ostatnio wśród uczestników rynku kwiatowego wiele się mówi o trudnej sytuacji kwiaciarzy i florystów w Polsce. Konieczne są szybkie i skuteczne działania aby tą sytuacje poprawić. Nie będzie to zadanie łatwe, potrzeba wiele chęci do działania, wzajemnej życzliwosci i odrobinę bezinteresowności. Potrzebna jest współpraca wszystkich podmiotów branży, tylko wtedy możemy zrobić coś pozytywnego dla całej branży aby nasze biznesy rozkwitały.

Aby uzdrawiać sytuację na rynku kwiatowym trzeba najpierw sporządzić diagnozę. Chciałbym przeprowadzić kilka ankiet dotyczących branży kwiatowej w Polsce.

 

 

Stowarzyszenie Florystów Polskich zaprasza chętnych z branży florystycznej do wzięcia udziału w dwudniowym szkoleniu  pt. KOREPETYCJE Z BIZNESU FLORYSTYCZNEGO, które odbędzie się w dniach:

8-9 kwietnia 2013 r. we Wrocławiu

15-16 kwietnia 2013 r. w Katowicach

22-23 kwietnia 2013 r. w Krakowie

Grupy zakupowe dla hurtowni kwiatów.

Flowers Serwis dla grupy zakupowej to rozwiązanie na miarę XXI wieku! Jest tu wszystko czego potrzebują managerowie grupy oraz podmioty (np. hurtownie) z nimi współpracujące w ramach wspólnych zakupów.

Co najważniejsze FLOWERS SERWIS pozwala zrezygnować z uciążliwych maili i telefonów podczas współpracy w ramach grupy zakupowej a także znacząco przyśpiesza procesy realizacji zamówień grupy.

Pozytywny wzrost sprzedaży kwiatów i roślin w lutym.

W zeszłym roku w okresie Walentynek z powodu ostrego mrozu w dużej części Europy sprzedaż gwałtownie spadła. W tym roku pogoda miała wpływ na znacznie lepszy nastrój na holenderskich giełdach kwiatowych, popyt na kwiaty i rośliny wzrósł. Europa Wschodnia po raz kolejny pokazała rosnące zainteresowanie tym pierwotnie pochodzącym z krajów zachodnich kwiatowym świętem. Natomiast pod koniec lutego można było odczuć na rynku kwiatowym wzrost zainteresowania kupców w związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet, głównie z powodu zwiększenia popytu na rynku rosyjskim. Największą popularnością cieszyły się róże, chryzantemy i lilie. Bezpośredni udział tych gatunków w ogólnej sprzedaży był podobny do tego samego miesiącem ubiegłego roku. Luty 2013 zakończył się wzrostem wartości przychodów o ponad 15% przy wzroście ilości sprzedanych kwiatów o 2,6%. Często stosowany w analizach rynku kwiatowego wskaźnik - średnia cena za sprzedany kwiat - została ustalona na poziomie 0.374 € i jest o ponad 4 centy wyższa niż w lutym ubiegłego roku.

„Podróże kształcą” - każdy podróżnik, może to potwierdzić. Chcielibyśmy w naszym działaniu wyjść poza potoczne znaczenie tego przysłowia. Aby podróże kształciły jeszcze bardziej. Czy można połączyć podróże do pięknych miejsc w Europie i na świecie, czynny wypoczynek i trening umiejętności biznesowych? Jesteśmy przekonani, że tak! Od wielu lat łączymy pasję do podróży z pasją do florystyki! Monika i Andrzej Dąbrowscy z Akademii Florystycznej zapraszają na cykliczne wyjazdowe warsztaty pod nazwą „Podróże kształcą florystycznie”! Chcemy wspólnie z Wami zwiedzać najpiękniejsze miejsca na świecie w poszukiwaniu florystycznych inspiracji.

Korepetycje z biznesu florystycznego na sportowo!

Zima w pełni, za oknem biały krajobraz, minusowa temperatura. Branża florystyczna dostosowała się do aury zimowej, spowolniła, czeka na wiosenne przebudzenie. Floryści w czasie zimy mają mniej pracy a przez to więcej czasu na odpoczynek, przemyślenia i edukacyjne działania. Chciałbym zaprosić Was  na trening sportowo-umysłowy w austriackie Alpy. Proponuję 5-cio dniowy wyjazd w tym 4 dni jazdy na nartach i 2 wieczorne treningi biznesowe. Zapraszam do jednej z najbardziej przyjaznej narciarzom dolin w Austrii – doliny Ziller – dość blisko płożonego regionu narciarskiego, zaledwie 700 km (6,5 godziny jazdy samochodem) od południowo-zachodniej granicy Polski. Dolina Ziller, uchodząca za "najaktywniejszą dolinę świata", leży w samym sercu Tyrolu. Możliwości spędzenia wolnego czasu jest tu bez liku!

17 stycznia 2013 r. zniesiono obowiązek zgłaszania działalności gospodarczej do Państwowej Inspekcji Pracy i Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Przed zmianami w Kodeksie Pracy każdy przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą miał obowiązek zawiadomić o tym na piśmie, w ciągu 30 dni, okręgowego inspektora pracy oraz właściwego państwowego inspektora sanitarnego. Obowiązek ten ciążył również na przedsiębiorcach zmieniających miejsce, rodzaj i zakres prowadzonej działalności, a jego niedopełnienie wiązało się z karami finansowymi nawet do 30 tys. zł.

O ile liczba październikowych rejestracji, wynoszących 24,7 tysiąca, wpisuje się w trend obserwowany w ostatnich miesiącach, to w przypadku wyrejestrowań działalności mamy w październiku wzrost. Ubiegły miesiąc był najbardziej obfitujący w tego typu decyzje od lutego br. Trudno jednak znaleźć jedną przyczynę takiej sytuacji. Mogły złożyć się na to pogarszające się warunki ekonomiczne i wynikający z tego wzrost poczucia niepewności objawiającego się np. niechęcią do inwestowania.

Na poczatku grudnia ubiegłego roku departament prawny Ministerstwa Finansów przekazał Ministrowi Finansów nową wersję przepisów o wystawianiu faktur VAT. Projekt jest odpowiedzią na luki, które mogły zaistnieć od 1 stycznia 2013 r.

Przedstawiony do podpisu Ministra Finansów projekt rozporządzenia o zmianie rozporządzenia w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług wynika z nietypowej drogi legislacyjnej, jaka objęła w tym roku przepisy o podatku VAT. Nowelizacja ustawy o podatku VAT zawierająca m.in. zasady wystawiania faktur,  została bowiem przesunięta ze stycznia 2013 r. na kwiecień 2013 r. i odpowiednio styczeń 2014 r. Powstała zatem luka w stosowaniu przepisów w roku 2013. Brak przepisów mógł dotyczyć m.in. wystawiania faktur.

Page 3 of 6