Dzisiaj jest: 12 Sierpień 2022    |    Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian

Dzień Kobiet, którego korzenie sięgają starożytności, to święto, kiedy Panie powinny być traktowane wyjątkowo. Chociaż tradycyjny goździk lata świetności ma już dawno za sobą, to mimo wszystko kwiaty są najlepszym wyjściem z sytuacji, w sytuacji bez wyjścia.
 
W niektórych przypadkach, prezent niechciany może być gorszym rozwiązaniem niż jego brak.

W bolesławieckich kwiaciarniach wzmożony ruch trwa już od kilku dni.
Dzień Babci i Dziadka, to jedno z kilku świąt w roku, kiedy kwiatków sprzedaje się najwięcej, a ilość idzie w tysiące sztuk.

Start w pierwszym kwartale

Styczeń i luty to niestety martwe miesiące dla większości branż. Jedną z nielicznych, które notują rekordową sprzedaż w początkowych miesiącach roku, są kwiaciarnie. Najkorzystniejszym momentem na otwarcie tego biznesu jest początek lutego. Walentynki, Dzień Kobiet i Dzień Matki to okres żniw, który pozwala utrzymać sklep w chudych miesiącach jak np. grudzień czy styczeń.

success-failure

Nowe branże we franczyzie

Oprócz Multifoodu, No+Vello czy Mediq pojawiło się w naszym kraju jeszcze kilka kolejnych konceptów reprezentujących zupełnie nowe dla rynku franczyzowego branże bądź segmenty.

Sukcesem okazał się franczyzowy debiut Bajartu, firmy zajmującej się artystycznym malowaniem wnętrz. Ogłosiła ona plany rozwoju poprzez franczyzę jeszcze w 2009 r., ale w samej końcówce. Wtedy to, w grudniu powstał pierwszy oddział franczyzowy. Ta młoda i dość nietypowa sieć szybko była w stanie zachęcić do współpracy kolejnych biorców - dziś ma ich już siedmiu.

Dzisiaj w wielu domach oprawa stołu wigilijnego, to dzieło bolesławieckiej grupy florystów 'PARTY FLOWERS”. Estetyczne, efektowne i oryginalne – stroiki bożonarodzeniowe. Tradycja czy moda?
O tym mogliśmy się przekonać podziwiając przedświąteczną wystawę Grupy Florystycznej Florand z Bolesławca.

Relacja dźwiekowa w Muzycznym Radiu:

http://www.muzyczneradio.com.pl/index.php?page=1&id=2572&fraza=party flowers

Informacja została opublikowana 2010-12-24.

Nowe branże we franczyzie

Dopiero niedawno pojawiły się też systemy w branżach bardzo dobrze rozwiniętych w naszym kraju, ale głównie przez niezależnych przedsiębiorców, a nie operatorów sieci franczyzowych. Mowa m.in. o aptekach. Jest ich na rynku ponad 13 tys., w ramach sieci funkcjonuje mniej niż połowa, aczkolwiek wiele z tych sieci ma charakter programów lojalnościowych, a nie franczyzy. Na rynku pojawiły się jednak w ostatnim czasie takie systemy jak Mediq, Bliska Apteka czy Arnika, które rozpoczęły już proces pozyskiwania franczyzobiorców i mają na swoim koncie pierwsze sukcesy.

Page 4 of 5