Dzisiaj jest: 12 Sierpień 2022    |    Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian
Andrzej Dąbrowski

Andrzej Dąbrowski

  • 02 September 2014

W ostatnich latach obserwujemy znaczny wzrost cen kwiatów w końcówce sierpnia, polskiego przedsiębiorcę kwiatowego może to dziwić, przecież na polskim rynku nie zauważamy w tym czasie wzrostu popytu na kwiaty. Jednak należy się przyzwyczaić do tych wzrostów. Dlaczego? Po raz kolejny wpływ na ta sytuację ma wzmożony popyt na kwiaty na rynku rosyjskim. Początek roku szkolnego to okres kiedy w Rosji zwyczajem jest, że uczniowie ofiarują swoim nauczycielom bukiety kwiatów.

"Jeśli cen na aukcjach rosną o 15-20%, to odpowiednio rosną ceny w całym łańcuchu pośredników. Tak więc nawet jak marże w kwiaciarniach pozostają na stałym poziomie to końcowy konsument otrzymuje kwiaty droższe tylko ze względu na fakt wzrostu cen zakupu"- podkreśla prezes firmy "Азалия" Вячеслав Тимофеев.

  • 20 June 2014

Jeżeli w swojej działalności gospodarczej używasz pojazdów, których konstrukcja wskazuje na ich podstawowe przeznaczenie do celów gospodarczych i chcesz zachować możliwość odliczania podatku VAT z paliw i innych wydatków przeznaczonych na te pojazdy, musisz najpóźniej do końca czerwca 2014 r. przeprowadzić dodatkowe badania techniczne potwierdzające, że pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla wymagań określonych w art.86a ust.9 pkt.1 lit.a) ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. nr 177 poz. 1054 z póź. zm.) VAT-1a. Badanie to powinno zostać przeprowadzone w okręgowej stacji kontroli pojazdów przed 1 lipca 2014 r.

  • 20 May 2014

W najblizszy poniedziałek wszystkie mamy obchodzą swoje święto. Zapraszamy po piękne bukiety do kwiaciarni BUKIECIARZ i salonu florystycznego AMAZONIA.

Przypominamy, że również realizujemy przesyłki kwiatowe w kraju i za granicą. Bukiety można zamówić osobiście w kwiaciarni, telefonicznie, mailowo, na czacie lub w naszym sklepie internetowym. Przesyłki zewnętrzne realizujemy przy współpracy z Euroflorist.