Dzisiaj jest: 12 Sierpień 2022    |    Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian

 

Polish Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian
Andrzej Dąbrowski

Andrzej Dąbrowski

  • 30 September 2011

Czy sięgnięcie po unijne fundusze może doprowadzić do ruiny prywatne przedsiębiorstwo? Okazuje się, że tak. Flower Nordica zamierzała wejść z innowacyjnym projektem bukietomatów. Spółka otrzymała dofinansowanie ze środków UE, jednak wkrótce po podpisaniu umowy ministerstwo zmieniło zdanie. Dotacja została cofnięta, a spółka pogrążyła się w milionowych długach.

Bukiet kwiatów z automatu - to miał być dobry, innowacyjny pomysł biznesowy gdańskiej spółki Flower Nordica. Automaty miały stać na lotniskach i stacjach benzynowych w całym kraju. Prosta zasada - wrzucasz pieniądze, otrzymujesz bukiet - miała gwarantować szybki sukces projektu. Szansą na jego realizację była dotacja z unijnych środków.

  • 10 September 2013

Niemiecki fotograf Martin Klimas znany jest ze swoich ekspresji artystycznych dzięki zdjęciom "eksplodujących" przedmiotów i innych materiałów. Niedawno artysta zaprezentowała swoją najnowszą serię o nazwie "Rapid Bloom", która pokazuje w żywych kolorach momenty rozbicia pięknych kwiatów na setki kawałków.

Aby wykonać unikalne zdjęcia, najpierw zanurza kwiaty w ciekłym azocie aby je zamrozić, wtedy stają się bardzo łamliwe jak szkło. Następnie do łodygi rośliny podłącza sprężone powietrze. Ujęcia w fotografii są fascynujące z unikalnym i abstrakcyjnym pokazaniem piękna kwiatów. Martin Klimas pokazuje magiczny ruch w momencie eksplozji kwiatów, a jednak udaje się mu pokazać kwiat prawie w całości.

  • 10 September 2013

7 października rozpoczynamy kurs Bukieciarz - od dziś przyjmujemy państwa zgłoszenia.

ZAPISY
Zapisy na wszystkie kursy przyjmujemy:

- osobiście w siedzibie Akademii Florystycznej, Bożejowice 1c, 59-700 Bolesławiec

- telefonicznie pod numerem telefonu 0 75 644 9181,

- mailowo na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Szanujemy czas i pieniądze naszych słuchaczy, nie wydłużamy w sposób sztuczny procesu kształcenia. Oferujemy wysokiej jakości szkolenia za rozsądne ceny.


· Kurs Bukieciarz - pełny zakres (88 godzin) - trwa dwa tygodnie i kosztuje od 1780 zł do 2380 zł. 

Cena obejmuje: urozmaicony materiał roślinny, akcesoria, środki techniczne, podręcznik, poczęstunek kawowy, dyplom ukończenia, płytę ze zdjęciami z kursu.

 Termin 7 - 18 października